Cedevita ispustila Crvenu zvezdu

Edvard Burić • subota, 11.12.2010.

Cedevita je u 11. kolu NLB lige gostovala u Beogradu i u utakmici protiv Crvene zvezde uz vrlo dobrih 35 minuta u neizvjesnoj završnici doživjela poraz (82:77).

Košarkaši Cedevite su izgubili protiv Crvene zvezde u utakmici u kojoj su sasvim dobro stajali, ali na kraju nisu izdržali i Zvezda je uzela bodove.

Gostujuća pobjeda u NLB ligi je itekako cijenjena, pogotovo imajući u vidu činjenicu da je ove sezone liga izjednačenija no ikada. Nažalost, Cedevita nije uspjela iako je imala priliku. Pogotovo kod rezultata 60:72. Zagrepčani su izgubili 82:77 te tako upisali peti poraz. "Crveno-bijeli" su s druge strane slavljem nad Cedevitom došli do treće pobjede.

Vezane vijesti

Cedevita je igrala skoro kompletna. Izostao je jedino Vedran Princ, ali su se u sastav Ace Petrovića vratila četiri igrača koji nisu putovali u Solun na utakmicu četvrtog kola Eurokupa protiv Arisa.

Od početka su krenuli Draper, Vukušić i Edwards, a kasnije je ušao i Baždarić. Cedevita je od samog početka nametnula svoju igru i kontrolirala utakmicu. Od početnih 9:0 vidjelo se da Cedevita misli ozbiljno i da je došla pobijediti. Nažalost, nije uspjela i sigurno će žaliti za ovom prilikom.

Domaći su se približili na 6:9, ali Cedevita je opet u seriji kojom domaću klupu tjera na minutu odmora (6:16, trica Rudeža). Prva četvrtina završava 20:12 za hrvatskog predstavnika.

Drugih deset minuta Cedevita i dalje igra dobro, a da nema raspoloženog Marsha (11 koševa u prvom poluvremenu) rezultat bi bio i gori po Zvezdu. Kod rezultata 19:30 koji s šest uzastopnih koševa postavlja Trent Plaisted domaći opet traže predah. Nakon minute odmora igraju nešto bolje, spuštaju razliku (24:30, 26:32), ali Cedevita ne dozvoljava priključenje i na poluvrijeme odlazi s +7 - 35:42.

Treći period se Crvena zvezda na krilima Uroša Nikolića vraća u egal (46:46), ali Cedevita poslije minute odmora radi seriju od 10:0 i opet je velikih +10 (46:56). Young je zabio tricu za 51:58, Nedović zabija za 53:58, a četvrtinu zatvara Nikolić za samo 55:58.

Cedevita je odlično otvorila posljednju četvrtinu i vrlo brzo došla do 56:66. Edwards je u tom periodu igrao odlično, a nalet Cedevite prekida Young (58:66).

Crvena zvezda je "zaradila" i tehničku pogrešku pa je Cedevita u jednom trenutku imala i 60:72. Zvezda tada radi seriju i dolazi na samo -6 (66:72). Niti tu ne staje i opet je u egalu košem Mylesa (74:74).

Marsh i Baždarić su zabijali slobodna bacanja i Zvezda je vodila 78:77. Nervoza i dekoncentracija se uvukla u redove Cedevite koja više nije uspjela zabiti, Young je to kaznio i zabio četiri bacanja za konačnih 82:77.

Cedevita je tako propustila veliku priliku da dođe do pobjede kojom bi znatno povećala svoje šanse za odličan plasman na kraju. Ovako će morati potražiti svoju šansu na nekom drugom gostovanju, pritom pazeći da ne doživi koji domaći poraz.

Za Cedevitu najbolji Edwards sa 17 koševa i četiri skoka, Rudež je dodao 15 koševa uz sedam skokova, Plaisted je zabio 11 i imao šest skokova, a Draper se zaustavio na 10 postignutih koševa, četiri skoka i pet asistencija. Kod domaće Crvene zvezde najbolji Young s 25 i Marsh s 22 koša.