Zadar umalo ispustio +19

Lovro Štrbinić • nedjelja, 12.12.2010.

Košarkaši Zadra upisali su treću ovosezonsku pobjedu u NLB ligi, te ostvarili jedinu pobjedu hrvatskih klubova u ovom kolu. U Višnjiku su bili bolji od Partizana rezultatom 91:88 te tako pobjegli sa začelja ljestvice.

Mogli su zadarski košarkaši mnogo uvjerljivije i sigurnije slaviti protiv beogradskog kluba, ali splet okolnosti te peta osobna kapetana Vladovića unijeli su nemir u momčad u posljednjim minutama susreta. Ipak, uspjeli su igrači Danijela Jusupa zadržati vodstvo i upisati vrijednu pobjedu protiv euroligaša.

Početak utakmice protekao je u znaku odlične igre Zadra te oni već u uvodnim minutama odlaze na dvoznamenkastu prednost. Polaganjem danas vrlo raspoloženog Cara na kraju prve četvrtine Zadrani odlaze na +12 (34:22). U drugoj dionici nastavlja se dobra igra Zadra, te u jednom trenu tricom Pavla Marčinkovića oni odlaze na +19. Partizan uspijeva nakratko smanjiti zaostatak, ali tada se opet ukazuje Car i serijom svojih koševa vraća na +19 na kraju prvog poluvremena.

U drugom dijelu Zadrani padaju u igri, ali se to nije toliko osjetilo na rezultatu jer Beograđani to ne uspijevaju iskoristiti. No, u jednom trenutku dolaze na samo -12 (62:50) i najavljuju da završnica neće biti samo formalnost. Nemir u domaće redove se pogotovo uvukao nakon što je u 33. minuti Vladović zaradio petu osobnu pogrešku i morao napustiti igru.

Partizan to koristi i s nekoliko vezanih koševa dolazi na na samo sedam poena zaostatka. Zadrani se potom malo odvajaju, ali novom serijom pogrešaka, u kojima je prednjačio Tomas Partizan dolazi na samo pola koša zaostatka (83:82) minutu i pol prije kraja. U uzbudljivoj završnici koševima Batura, Browna i Ivanova Zadar uspijeva doći do slavlja 91:88 iako je u posljednjim trenucima Kecman promašio tricu za produžetak.

U redovima domaćina najbolji je bio Marko Car s 27 poena, četiri asistencije i tri ukradene lopte, a odličnu igru pokazao je i Ive Ivanov prikupivši 23 poena, pet skokova, četiri asistencije te isto toliko ukradenih lopti. Kod Partizana najbolji je bio James Gist s 21 poenom i sedam skokova.