Cibona ponovno praznih ruku

Ivor Krapac • srijeda, 15.12.2010.

Cibona je pretrpjela novi očekivani poraz u Euroligi. Cibosi su u devetom kolu skupine C pali u Francuskoj, s 81:65 u korist Choleta, čime su ostali na nuli uoči posljednjeg ovosezonskog europskog nastupa, idućeg četvrtka u Draženovom domu protiv Lietuvos Rytasa...

Košarkašima Cibone ostala je još jedna prilika da svoj euroligaški put ove sezone začine s barem jednom pobjedom. U Choletu se bilo teško nadati iznenađenju. Domaćini su bili motivirani borbom za drugi krug, Cibosi i dalje tanki nakon tri igračka odlaska (Delaš, Johnson, Pašalić), a francuski prvaci su svoju ulogu favorita na koncu opravdali dosta uvjerljivo, slavivši sa 16 poena prednosti.

Sve Cibonine nade nestale su u posljednjih pet minuta. Cholet se serijom od 9:2 odmaknuo nakon četiri poena razlike i otišao do 70:59, a ako je tada još bilo šanse, dvije tehničke Leona Radoševića koje je Vule Avdalović naplatio s četiri pogođena slobodna bacanja donijeli su kraj ove priče (74:61).

Bez isključenog Radoševića, a malo kasnije i Jure Lalića koji je dobio petu osobnu, Cibona je ostala bez pravog centra, što su domaći bez problema kapitalizirali do kraja utakmice.

Cibosi su, tako, ispustili ono što je izgledalo dosta obećavajuće u 28. minuti, kada su se slobodnim bacanjem Roka Stipčevića vratili 50:50 i time dohvatili prednost Choleta koju su lovili praktički od početka susreta. No, do kraja treće četvrtine domaći su se ponovno odvojili i uz seriju 9:2 ušli u posljednjih deset minuta sa sedam poena prednosti.

Možda bi sve završilo sretnije, barem s nešto više otpora u završnici, da je Cibona bolje krenula u utakmicu. No, Cholet je pobjegao već u početnim minutama, uz tri trice i ukupno 13 poena Antywanea Robinsona u odlasku do 15:7.

Potkraj prve četvrtine domaći su prvi put otišli do dvoznamekaste prednosti (22:12), nakon deset minuta vodili su s 22:15, da bi Cibosi živnuli u drugoj dionici. Momčad Zdravka Radulovića nekoliko je puta smanjivala na -4, a poenima Vrbanca i Zubčića, dvaput su bili i na samo tri poena zaostatka. Na poluvrijeme se otišlo s 38:33 za Cholet.

U trećoj dionici Cibona je zadržala priključak i mini-serijom od 6:0 vratila stvari u egal, no nakon odmaka domaćih na 59:52 na ulasku u završnih deset minuta, više nije išlo bliže od četiri razlike. Kada je Radošević nakon Bogdanovićevog polaganja za 70:61 prvo dobio jednu, a onda i isključujuću drugu tehničku zbog prosvjeda, bilo je jasno da će Cholet teško ispustiti vodstvo.

U pobjedničkoj momčadi najviše su zabili Sammy Mejia (16 poena, pet skokova, četiri asistencije) i Antywane Robinson (15 poena, sedam skokova). Vule Avdalović bio im je glavni motor u napadu, uz 13 asistencija, a dodao je i osam poena uz slab šut, 1/6 iz igre.

Bojan Bogdanović ubilježio je 16 poena, po četiri skoka i asistencije za Cibose, no niti njemu nije išlo iz igre - šut mu je bio na 6/19, za tricu 1/8. Rok Stipčević pridružio se s 13 poena i šest skokova, Tomislav Zubčić s 12 poena i pet skokova, a povratnik Jure Lalić s 11 poena i također pet skokova.