Vonn slavila u spustu, Riesch 22.

Mihaela Bradovski • subota, 18.12.2010.

Pobjedu u subotnjem spustu odnijela je Amerikanka Lindsey Vonn. Vonn je slavila ispred švicarskog para Kamer - Gut, dok je vodeća u Svjetskom kupu Maria Riesch zauzela tek 22. mjesto...

Dugo je vodstvo u utrci držala Talijanka Johanna Schnarf koja je nastupila sa startnim brojem jedan. Vrijeme koje je postavila uspjela je srušiti tek Elisabeth Goergl.

Austrijanka je na stazu izašla kao jedanaesta no u ulozi vodeće nije se zadržala dugo. Ubrzo su na stazu izašle Švicarke Nadja Kamer i Lara Gut koje su nakon svojih vožnji zauzele prvo, odnosno drugo mjesto.

Sa startnim brojem 20 niz stazu se spustila američka skijašica Lindsey Vonn i sjajnom vožnjom postavila, pokazalo se kasnije, nedostižnih 1:51:42. Kamer je na drugom mjestu zaostala za 68 stotinki.

Nakon Vonn stazom su se spustile Julia Mancuso, Maria Riesch i Tina Maze, no tek se Mancuso uspjela plasirati među deset najboljih u današnjem spustu. Njemica je na cilj stigla kao petnaesta, a Slovenka tek za četiri pozicije bolja.

Švicarka Dettling i Talijanka Fanchini jedine su koje iz društva prvih 30 nisu uspjele završiti utrku, dok su Stuffer i Mader sa startnim brojevima 35 i 36 uspjele stići do 10. i 14. pozicije.

Vodeća u poretku Svjetskog kupa, Maria Riesch utrku je završila na 22. poziciji. Vonn je ispred Riesch zadržala prednost u poretku spusta.