Schalke i Hoffenheim do četvrtfinala

Josip Piršljin • srijeda, 22.12.2010.

Odigrane su prve utakmice osmine finala njemačkog nogometnog kupa. Hoffenheim je prolaz u sljedeći krug izborio protiv Borussije iz Mönchengladbacha, dok je Schalke bio bolji od drugoligaša Augsburga. Utakmice Koblenza i Kaiserslauterna, te Offenbacha i Nürnberga odgođene su zbog loših uvjeta na terenu.

Nogometaši Schalkea su se dugo mučili protiv trenutno vodeće momčadi druge njemačke lige. Augsburg se pred 30.000 vlastitih navijača na Impuls-Areni dobro držao sve do samog kraja, no prolaz u sljedeći krug ipak je izborio sastav Felixa Magatha u kojem je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao svih 90 minuta.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale iako su obje ekipe imale nekoliko izglednih prilika. Schalke je u nastavku utakmice zaigrao nešto bolje kako bi došao do vodstva i što prije riješio pitanje pobjednika, no obrana domaćih odbijala je sve napade igrača iz Gelsenkirchena.

Ipak, Schalke je do pogotka i prolaza u četvrtfinale došao u 84. minuti. Veliki posao odradio je španjolski napadač Raul koji je napravio nered u obrani Augsburga i pronašao Peruanca Jeffersona Farfana koji zabija za pobjedu od 1:0.

Hoffenheim je do četvrtfinala došao preko Borussije iz Mönchengladbacha, momčadi sa samog dna tablice Bundeslige. Ralf Rangnick je u početnu postavu uvrstio Borisa Vukčevića koji je susret odradio do kraja, dok je drugi hrvatski igrač u Hoffenheimu Josip Šimunić cijelu utakmicu odgledao s klupe.

Hoffenheim je na svojoj Rhein-Neckar Areni od samog starta bio bolja momčad od gostiju iz Mönchengladbacha, a do početnog vodstva doveo ih je Islanđanin Gylfi Thor Sigurdsson u 35. minuti pogotkom iz slobodnog udarca s udaljenosti od 22 metra.

Domaći nogometaši su bolju igru prikazali i u drugom poluvremenu, te ubrzo povećali svoju prednost. U 63. minuti konačnih 2:0 i potvrdu prolaska među osam najboljih postavlja senegalski napadač Demba Ba na asistenciju Sejada Salihovića.