Olimpija rutinski na vrh

Edvard Burić • petak, 24.12.2010.

Union Olimpija je gostovala u Kragujevcu i visokom pobjedom 93:74 došla na vrh NLB lige. Slovence su do devete pobjede vodili Pinkney s 20 koševa i Gregory s 16 postignutih koševa.

Olimpija je odigrala vrlo dobru utakmicu i iz Kragujevca nosi dva boda. Domaći su poveli 11:7 košem Vukosavljevića, a već nakon deset minuta bilo je 26:21 za Ljubljančane.

Kada je gostujući sastav otišao na 23:36 bilo je jasno kako Radničkom neće biti lako. Bodovi s gostovanja u NLB ligi imaju posebnu težinu, a isto tako svaki domaći poraz sve više otežava situaciju i donosi sve veći pritisak u idućim utakmicama.

Igrači Radničkog se nisu predavali, borili su se, smanjivali razliku, ali kad god bi se nada pojavila Olimpija bi dodala gas i opet pobjegla. Poluvrijeme završava 39:52.

Radnički nikako nije pronašao način kako smanjiti razliku, Olimpija je rutinski kontrolirala utakmicu i došla do visoke pobjede.

Nakon 30 minuta prednost Olimpije je bila ista kao na poluvremenu (+13, 61:74), a utakmica završava 74:93.

Za euroligaša iz Ljubljane najbolje su odigrali Kevinn Pinkney (20 koševa i sedam skokova) i Kenny Gregory s 16 poena i osam skokova. Za poražene domaćine najviše koševa su postigli Stojačić i Lee - svaki po 19. Zanimljivo je napomenuti kako je Stevan Marković za 37 minuta na parketu ostao bez koša uz šut iz igre 0/6.