Poraz Mrava na Badnjak

Mirza Seferagić • petak, 24.12.2010.

Košarkaši Zagreb CO-a doživjeli su novi poraz, a ovaj put u Beogradu je bolja bila Crvena zvezda s 89:82. Kruno Simon je odigrao fantastičnu utakmicu postigavši 29 poena, no to ipak nije bilo dovoljno jer su vrlo raspoloženi na Badnjak bili Amerikanci u redovima Zvezde.

Mravi su bolje otvorili utakmicu te su poenima Maria Kasuna, Alexa Renfroea i, večeras odličnog, Krune Simona poveli sa 6:0 u 3. minuti, a minutu kasnije bilo je i 10:3 nakon Kasunovog zakucavanja. No, domaći su do kraja prve četvrtine uspjeli preokrenuti rezultat te su tricom Anthonyja Mylesa poveli s 20:18. Potom je Kasun postigao koš uz prekršaj te su gosti na prvi odmor otišli s prednošću od 21:20.

Luka Žorić je također imao zapaženu ulogu u uvodnim minutama, no u 12. minuti je skrivio svoj treći prekršaj, pa je morao preseliti na klupu. U 13. su minuti Beograđani ostvarili svoju najveću prednost (31:26), no Zagrepčani su igrali vrlo dobro u napadu te nisu dopuštali protivnicima da odu na veću razliku. Štoviše, u posljednjoj minuti prvog poluvremena Mravi su opet poveli kada je tricu pogodio Renfroe za 40:39, no Ricardo Marsh je u zadnjim trenucima pogodio polaganje te je Crvena zvezda na poluvrijeme otišla s prednošću od 41:40. Žorić je u prvih 20 minuta upisao 11 poena, četiri skoka i dvije blokade dok je Kasun dodao sedam poena i isto toliko skokova.

Nastavak utakmice je donio povećanje vodstva domaćih, ali i nevjerojatnu četvrtinu Krune Simona. Mravi su treću četvrtinu izgubili s 21:24, a kapetan Simon je ubacio čak 19 od Zagrebovog 21 poena u tom dijelu igre i glavni je razlog što prednost Zvezde nije bila još i veća. U posljednjih se deset minuta ušlo s prednošću naših susjeda od 65:61.

Domaći su susret prelomili na svoju stranu u posljednjoj četvrtini na krilima "svojih" Amerikanaca Marsha, Mylesa i Jahmara Younga. Myles je u 33. minuti pogodio za 72:63 domaćih, a njihova je prednost do kraja utakmice otišla i do +11 (87:76), pa su rutinski priveli utakmicu kraju.

Mrave je predvodio Simon s 29 poena (trice 6/11), a odličan je bio i Žorić sa 17 koševa, šest skokova i četiri asistencije dok je Damir Rančić upisao 16 poena. Kasun je ostao na sedam poena iz prvog dijela, ali je do kraja utakmice sakupio deset skokova. Zagrepčani su imali 19 izgubljenih lopti naprema sedam domaćih.

Marsh je bio najbolji kod Zvezde s 21 poenom i osam skokova, 19 poena upisao je Young, a 18 Myles (ukupan šut 7/8) uz sedam skokova. Zvezdi je ovo bila četvrta pobjeda u 13 susreta dok je Mravima ovo šesti poraz u, također, 13 utakmica.