Cedeviti važni bodovi

Edvard Burić • nedjelja, 26.12.2010.

Cedevita je u 13. kolu NLB lige gostovala kod Igokee i upisala vrlo vrijednu gostujuću pobjedu (80:89). Domaći su se držali više od tri četvrtine, ali Cedeviti nisu mogli uzeti bodove.

Posljednje ovogodišnje NLB kolo za momčad Aleksandra Petrovića prošlo je u pobjedničkoj atmosferi. Cedevita je uhvatila kontinuitet rezultata i pobjedom na gostovanju kod Igokee napravila još jedan korak naprijed. Bila je ovo teška utakmica u kojoj je pobjednik odlučen u posljednjih pet minuta, Igokea se dugo borila, ali nije izdržala.

U sastavu Cedevite nije bilo ozlijeđenih Vedrana Princa i Marina Baždarića. Ipak, važno je reći kako je hrvatski predstavnik bio jači u odnosu na posljednju utakmicu protiv Azovmaša i to za Trenta Plaisteda. Za Igokeu je s druge strane zaigrao u najavama upitni Brian Chase, čovjek koji provodi najviše minuta na parketu i u tom vremenu postiže najviše koševa za svoju momčad i ima najviše asistencija.

Vezane vijesti

Zagrepčani su bolje ušli u utakmicu i nakon početnih 3:0 za Igokeu otišli na 12:5. To domaćem sastavu nije smetalo, vrlo brzo su se vratili u egal (12:12), a onda i preuzeli vodstvo košem Đerasimovića (17:16). Igokea je odigrala vrlo dobre zadnje četiri minute prve četvrtine. U jednom je trenutku bilo vrlo nezgodnih 26:19 (košem Pantića), a četvrtina završava 26:21.

Drugih deset minuta je proteklo u želji Cedevite da smanji razliku. Igokea je najviše imala +9 (40:31), ali do poluvremena nije uspjela sačuvati veću prednost. Cedevitina pokretačka osovina Draper - Edwards smanjuje na 40:37. Rakočević im odgovara (42:37), ali Edwards ne posustaje i svojim jedanaestim košem opet smanjuje na -5 (42:39). Na poluvrijeme se odlazi s 44:39.

Igokea se u najavi utakmice uz Amerikance Drapera i Edwardsa najviše pribojavala Damjana Rudeža. Tu informaciju kao da je čuo i sam Rudež. Barem prema onome kako je odigrao prvih 20 minuta. Za 16 minuta na paketu postigao je 12 koševa, najviše u redovima Cedevite.

U drugo poluvrijeme naš predstavnik odlično ulazi. Raspoloženi su Draper i Edwards i Cedevita opet vodi (46:44). Chase dva puta tricom vraća prednost na domaću stranu (47:46, 50:49), ali Edwards je u seriji za Cedevitu. U rezultat 50:50 ugradio je 17 poena.

Chase ne vodi brigu o statistici i opet zabija iza linije 6,75 (53:50). Odgovara mu Rudež četvrtom tricom iz četiri pokušaja. Kada je Vukušić realizirao dva slobodna bacanja, Cedevita je otišla na +4 (53:57). Igokea je ipak do kraja treće četvrtine prednost vratila na svoju stranu. I to tricom Vitkovca (63:61).

Posljednju četvrtinu svojim prvim koševima (tricom) otvara Robert Troha. Igokea je vodila 69:66, a Cedevita je uzvratila i došla do 69:72. Edwards je realizirao slobodna bacanja (71:76), a Aco Petrović uzeo minutu odmora. Nakon nje Troha tricom postavlja +6 (73:79), a Vukušić istom mjerom +8 (75:83). Do kraja se Igokea više nije mogla vratiti i Cedevita je upisala vrlo važnu gostujuću pobjedu. Domaći su se predali i dozvolili Zagrepčanima da dođu i do 77:89, ali zadnje poene na utakmici ipak je upisao Chase (trica za završnih 80:89).

Cedevitu je do osme NLB pobjede predvodio fenomenalni Edwards s 30 koševa i devet skokova (od toga pet napadačkih). Rudež se zaustavio na 17 koševa i pet skokova. Po običaju je i Draper odigrao vrlo dobro, upisao 15 poena i imao čak devet asistencija. Dvoznamenkast je bio i Vukušić (12 koševa). Za Igokeu najviše Chase (17 koševa) i Harvey (14 koševa i 11 skokova).

Još je samo jedna zadaća u ovoj godini pred košarkašima Ace Petrovića. To je dvoboj četvrtfinala Kupa Krešimira Ćosića u srijedu (29. prosinca) protiv Kvarnera u Rijeci. Iduće kolo NLB lige Cedevita će odigrati u Zadru 5. siječnja. Nakon toga će već 8. siječnja dočekati Krku u prvoj domaćoj utakmici 2011. godine.