Pobjede Krke i Budućnosti

Edvard Burić • nedjelja, 26.12.2010.

Odigrane su još dvije utakmice 13. kola NLB lige. Budućnost je slavila u Češkoj protiv Nymburka (87:74), a Krka je na svom parketu dobila Hemofarm iz Vršca (90:70).

Budućnost je devetom pobjedom u 13 utakmica NLB lige izjednačila omjer Union Olimpije s kojom je preuzela vrh. Sada su na 9-4, a za vrat im pušu Široki, Krka i Cedevita s 8-5.

Nymburk je u utakmici protiv Budućnosti poveo 5:4, a sve ostalo je bilo na strani Crnogoraca. Gosti su serijom sedam uzastopnih koševa okrenuli na 11:5, da bi prvih deset minuta završilo 20:14 za momčad iz Podgorice.

Do poluvremena se razlika još malo povećala (34:42), a ni nakon 30 minuta igre češki predstavnik nije uspio ozbiljnije uzdrmati Budućnost (54:61). Podgoričani su dobili prve dvije četvrtine, treću odigrali neriješeno, a četvrtu su se opet vratili navikama iz prve dvije i dobili je 26:20 za 87:74 s koliko je utakmica završila.

Kod gostiju iz Podgorice najbolji Vladimir Dragičević s 20 koševa i osam skokova, a pratio ga je Marko Šćekić s 18 koševa i sedam skokova. Za domaće najviše Pavel Pumprla (17 koševa) i Ales Chan (16 koševa i šest skokova).

Krka je u utakmici protiv Hemofarma upisala osmi NLB uspjeh. Stradao je Hemofarm koji u posljednje vrijeme baš i ne igra onako kako bi se to od njega moglo očekivati. Otišao je i Milan Mačvan što sasvim sigurno neće olakšati situaciju.

Gosti su bolje ušli u utakmicu, poveli 10:4 i onda stali. Krka je vrlo brzo "pobjegla" na dvoznamenkastu razliku i mirno je održavala do kraja. Na poluvremenu je već bilo visokih 48:26. Ni nakon 30 minuta igre nije bilo dobrih vijesti za sastav iz Vršca (74:50), a utakmica završava s okruglih +20 za momčad iz Novog Mesta (90:70).

Krka je imala čak pet "dvoznamenkastih" strijelaca, a najviše je ubacio Jure Balažič - 17. Tom učinku je pridodao i 11 skokova. Kod Hemofarma jedino Jerome Adolphus Jordan može dobiti prolaznu ocjenu. Upisao je 23 koša i osam skokova (od čega čak šest napadačkih).