Potop Cibone u derbiju

Mirza Seferagić • utorak, 28.12.2010.

Košarkaši Partizana upisali su uvjerljivu pobjedu od 85:55 u Zagrebu kod indisponirane Cibone koja nije imala pravih rješenja za raspoložene goste. Zagrepčanima nije pomogao ni Gordan Giriček dok je goste predvodio sjajni James Gist.

Domaći su igrači jako loše ušli u utakmicu, a gosti su u 5. minuti pogotcima Raška Katića, Jana Veselog i, danas odličnog, Jamesa Gista poveli s 9:0. Tu je seriju gostiju polaganjem prekinuo Jure Lalić, no nedugo potom gosti dolaze i do +10 (3:13), a na prvi odmor se odlazi s prednošću Partizana od 16:8. Gordan Giriček nije bio u startnoj petorci Cibone, a u igru je ušao krajem prve četvrtine. A u startnoj petorci našao se, također novopridošli, 25-godišnji Zadranin Ante Krapić kojem je ovo bio debitantski nastup u NLB ligi.

Druga četvrtina donijela je još bolju igru Beograđana, a, nakon jednog pogođenog slobodnog bacanja Bojana Bogdanovića, gosti rade još jednu seriju 9:0 kojom odlaze na velikih +16 (9:25), a onda je konačno tu seriju zaustavio Tomislav Zubčić pogodivši tricu. Ipak, time se nije ništa bitnije promijenilo jer su igrači Partizana nastavili "zatrpavati" koš Cibone te su u posljednjoj minuti prvog dijela poveli i s +21 (25:46). Sjajan je za goste u prvom poluvremenu bio James Gist postigavši 18 poena uz pet skokova.

Leon Radošević je postigao prva četiri poena u nastavku utakmice smanjivši zaostatak na 30:46, međutim, gosti potom nastavljaju sa svojom dobrom igrom te se njihova prednost i povećavala kako je utakmica odmicala. Tricom Gista u 26. minuti Partizan je poveo s 59:36 što im je bila do tada najveća prednost. Domaći su se borili i pokušavali nekako barem smanjiti tu prednost, no jednostavno nije išlo. Giriček je bio solidan u tom dijelu igre kada su Zagrepčani uspjeli smanjiti na "samo" -16 (43:59).

Konačnih 85:55 gosti su ostvarili u za njih revijalnoj posljednjoj četvrtini, a Zdravko Radulović i njegovi igrači nisu mogli pronaći način kako parirati vrlo raspoloženim gostima koji su imali trojicu igrača s dvoznamenkastim brojem poena te veliku premoć u skoku (37:24). Igrači Cibone promašili su čak 15 slobodnih bacanja (17 od 32), a loša je bila i realizacija iza linije za tri poena (2/14).

Kod Cibone su se najviše istaknuli Giriček s 13 poena i Zubčić s, također, 13 poena (šut 2/6, slob. bac. 8/11) i sedam skokova dok su najbolji ovosezonski igrači podbacili. Bogdanović je postigao osam poena (šut 3/10) dok je Radošević upisao pet poena uz loš postotak šuta pogodivši samo dvije od devet potrošenh lopti. Krapić je na terenu proveo 16 minuta u kojima je postigao četiri poena i dva skoka.

Goste je predvodio Gist s 24 poena i šest skokova dok je 16 dodao Nathan Jawai, a 13 je upisao Curtis Jerrells (pet skokova).