Schild uvjerljivo vodi, Ana Jelušić 22.

Borna Rupnik • srijeda, 29.12.2010.

Marlies Schild potvrdila je svoju dobru formu i u prvoj vožnji slaloma u Semmeringu te je stekla veliku prednost nad prvim protivnicima, a naša Ana Jelušić ima gotovo tri sekunde zaostatka...

Prva vožnja noćnog slaloma u Semmeringu pripala je Marlies Schild, koja je tako obavila pola posla na putu prema novoj slalomskoj pobjedi u Svjetskom kupu skijašica.

Drugoplasiranu Francuskinju Nastasiju Noens ostavila je na više od sekunde zaostatka, a treće mjesto uoči druge vožnje drži Finkinja Tanja Poutiainen.

Svoj su nastup u prvoj vožnji završile Lindsey Vonn, Nicole Hosp i Manuela Moelgg, a hrvatske boje branila je Ana Jelušić, koja je s 2.95 sekundi zaostatka za Schild zauzela 22. mjesto, iza Sanni Leinonen, a ispred Nicole Gius.

Među zadnjima je u prvu vožnju sa starta krenula i Sofija Novoselić te osvojila 54. mjesto.