Darda iznenadila Borik

Bernard Jurišić • petak, 07.01.2011.

Posljednjeplasirani košarkaši Vrijednosnica OS iznenadili su drugoplasiranu momčad Borik Puntamike u prvom kolu drugog dijela natjecanja u A-1 ligi...

Košarkaši Borika otputovali su u Dardu kao apsolutni favoriti po pobjedu koja bi ih učvrstila na jednoj od četiri pozicije koje vode u Ligu za prvaka. No, domaće Vrijednosnice OS očito su dobro iskoristile prosinačku pauzu i s uvjerljivih 89:73 došli do treće prvenstvene pobjede.

U prve dvije četvrtine utakmica je bila u apsolurnom egalu, što najbolje svjedoči rezultat na poluvremenu - 35:36. Odličnom trećom ćetvrtinom koju su dobili 27:15 košarkaši Darde prelomili su utakmicu, pa se Zadrani u posljednjem periodu nisu više mogli vratiti u utakmicu.

Vrijednosnice OS je do pobjede odveo sjajan trojac Ivan Baković (26 poena) - Zvonimir Ridl (23 poena, 8 skokova) - Ivan Krolo (18 poena i čak 16 skokova). Zadranima nije pomogao ni novopridošli Jure Ružić (8 poena, 5 skokova), a najefikasniji je bio Jure Škifić s 20 poena i 5 skokova.