Remi Šibenčana i Splićana

Iz Crnice: Ivana Jurica • srijeda, 12.01.2011.

Uzbudljiva je bila utakmica Šibenika i POŠK-a u Crnici. Završilo je podjelom bodova (11:11), premda su do punog plijena mogli i jedni i drugi. Domaćin je diktirao tempo u prvom poluvremenu, a kad nije iskoristio priliku da se odvoji i riješi utakmicu u svoju korist, Splićani su preokrenuli, imali su i oni neke šanse za veće vodstvo, ali Šibenčani se vraćaju, no, za podjelu bodova pogodio je Duje Lušić 20-ak sekundi prije kraja utakmice.

Šibenik – POŠK 11:11 (4:3, 2:1, 2:5, 3:2)

Šibenik,bazen u Crnici, gledatelja 300

Šibenik: Jukić (9 obrana), Santini 2, Babić 4, D. Belamarić, Antić, J. Belamarić, Vlahović 2, Brkić 2, Stojanović, Goreta, Kučević, D. Benić 1, Sučić, Šarić, trener: Mate Zeljak.

POŠK: Jelovina (14 obrana), Lušić 1, Prižmić 1, Kujačić, Bautović, H. Benić 5, Popović 1, Maras, Scherbl, Rabadan 1, Buzdovačić, Matutinović 1, Bujas, Travnikar 1, trener: Vinko Rossi.

Igrač više: Šibenik 6/13, POŠK 4/9

Peterci: Šibenik /, POŠK /

Tri osobne pogreške: Popović 29', Travnikar 32'

Suci: Albert Brala (Rijeka) i Mladen Rak (Dubrovnik)

U fantastičnoj atmosferi Crnice do prednosti su prvi došli gosti i to nakon što domaćini nisu realizirali svog prvog igrača više. Splićani u identičnoj situaciji također nisu bili uspješni, no, već u idućem napadu precizan je Hrvoje Benić. Izjednačava Brkić s igračem više, a prednost Šibeniku svojim prvim golom donosi David Babić. Nije dugo momčad Mate Zeljka bila u prednosti: Benić je još jednom matirao domaćeg vratara Jukića. Novo vodstvo Šibenik ima nakon realizirane kontre Santinija, a odmah potom i plus dva (4:2) nakon novog gola Babića. Na prvi se predah ipak otišlo rezultatom 4:3 jer je s igračem više precizan i Rabadan.

Novu prednost od dva razlike Šibenčanima donosi kapetan Andrija Vlahović. Travnikar smanjuje na 5:4, a na identičan način kao i Travnikar u strijelce se upisuje i šibenski Benić za 6:4. Imali su domaćini i još dvije prilike za povećanje vodstva s igračem više, ali ih nisu iskoristili. S brojčanom prednošću u bazenu do kraja druge četvrtine precizni nisu bili ni Splićani, pa se na odmor otišlo rezultatom 6:4.

Treću četvrtinu dalekometnim šutem otvara Prižmić. Uzvraća Vlahović, pogodak je to nakon pet – šest sušnih minuta za domaćine. Novim šutem iz daleka za 7:6 precizan je Hrvoje Benić. U samo nekoliko minuta došlo je do potpunog preokreta: nekoliko jeftinih golova i Šibenik se našao u rezultatskom zaostatku. Prvo je Popović izjednačio, a prednost POŠK-u donio je Matutinović. Novo izjednačenje donosi rutiner Brkić, ali na predah uoči posljednje dionice igre Splićani su otišli s prednošću od 9:8 jer je Benić još jednom, također iz daleka, pogodio gol domaćina.

Izjednačenje na početku četvrte četvrtine Šibeniku donosi Santini, a vodstvo, poslije duže vremena, Babić novim pogotkom. Bilo je to za 10:9, a imao je domaći kapetan Vlahović i kontru koju nije uspio realizirati. Kazna je stigla na drugoj strani, u strijelce se još jednom upisao Hrvoje Benić, ovog puta s igračem više. Četvrti pogodak Davida Babića domaćinu je donio još jedno vodstvo (11:10), ali 20-ak sekundi prije kraja nepažnja obrane koštala ih je pobjede: Duje Lušić ostao je sam na desnoj strani, te je pogodio za konačnih 11:11.

Kod domaćina najefikasniji je sa četiri pogotka bio David Babić, dok je kod gostiju pet postigao Hrvoje Benić, a valja istaknuti i vratara Duju Jelovinu koji je zaustavio čak 14 udaraca domaćih igrača.