SP 2011. - Skupina B, 2. kolo, 15.01.2011, 16:30 h
Mađarska 26:23 Norveška
Norveška

Mađarska okrenula Norvešku

Nikola Vlahović • subota, 15.01.2011.

U vrlo uzbudljivoj utakmici između Mađarske i Norveške vidjeli smo zanimljiv i atraktivan rukomet, a pobjeda je na kraju otišla na stranu Mađarske 26:23. Norveška je odlično krenula u utakmicu i igrala dosta dobro te je Mađarska tek u 48. minuti došla do prednosti koju nije ispustila do kraja utakmice...

Mađarska jučer nije odigrala dobru utakmicu protiv Islanda te je zabilježila uvjerljiv poraz. S druge strane, Norveška je pobijedila Japan te s puno više optimizma dočekala današnju utakmicu. Norvežani su furiozno krenuli u utakmicu te Mađari nisu znali što im se događa.

Naime, u sedmoj minuti Norveška je imala veliku prednost od 6:0. Ipak, Mađari tada uspjevaju napraviti par kontri i zabijaju svoja prva tri gola na utakmici. Ne treba posebno naglašavati da je dvorana u Norrköpingu zdušno navijala za Norvešku, međutim, Mađari su uspjeli posložiti malo svoje redove te su u 13. minuti došli samo na dva gola zaostatka, 6:8.

Nakon lošeg ulaska u utakmicu Mađari su se potpuno probudili te su držali zaostatak od dva gola, a da su u pojedinim situacijama imali više koncentracije mogli su doći i do izjednačenja. Mađarski igrači potpuno su se vratili u igru u 19. minuti kada su smanjili prednost Norveške na samo jedan gol, ali tada Ilyes Ferenc ne uspijeva zabiti te Norveška pogotkom Bjornsena ponovno odlazi na dva gola razlike.

Da stvar bude gora za Mađarsku u tom je razdoblju još isključenje zaradio Katzirz Dávid, a Norveška rutinirano iskorištava igrača više na parketu. Međutim, tada se s nekoliko odličnih obrana istaknuo vratar Mađarske, Mikler Roland, koji je svoju momčad držao u igri. Nakon zanimljivih, uzbudljivih i dinamičnih prvih 30 minuta na odmor se otišlo s rezultatom 16:14 u korist Norveške.

Mađarska je u drugo poluvrijeme krenula puno bolje nego u prvo te se u prvih pet minuta nastavka igralo gol za gol. Ipak, ubrzo je Norveška ponovno malo "stisnula gas" i otišla na četiri gola razlike, a sa par obrana se istaknuo i vratar Norveške. Međutim, igrači Norveške tada u napadu gube dvije lopte zaredom što je jako razljutilo njihovog izbornika, a Mađarska koristi to i dolazi do prvog izjednačenja na utakmici u 47. minuti, 21:21.

Odmah nakon toga Mađarska je povela, a sa odličnim obranama i jedan i drugi vratar držali su svoju reprezentaciju u igri. U zadnjih pet minuta utakmice Mađarska je ušla s dva gola prednosti te je pred igračima bila uzbudljiva i napeta završnica. Mađarska je pokazala puno više mirnoće u završnici i na kraju je došla do važne pobjede 26:23. Sigurno će izbornik Norveške svoje igrače pitati što im se dogodilo te su gotovo dobivenu utakmicu uspjeli izgubiti.

U idućem kolu u skupini B, Mađari igraju protiv Brazila, a Norveška će odmjeriti snage s Austrijom.