SP 2011. - Skupina A, 4. kolo, 19.01.2011, 20:30 h
Španjolska 31:18 Egipat
Egipat

Španjolci spremni za Francuze

Damir Žbulj • četvrtak, 20.01.2011.

Španjolska reprezentacija se u četvrtom kolu skupine A lagano obračunala s Egiptom, svladavši ga s 13 pogodaka razlike te se mirno pripremila za posljednji susret skupine koji Španjolci igraju u četvrtak u 20.45 sati protiv Francuske.

Mislima u posljednjem kolu, gdje će se s Francuzima boriti za prvo mjesto skupine A, Španjolska je odradila i utakmicu protiv Egipta te bez većih problema upisala uvjerljivu pobjedu.

Susret su otvorili očekivano i uz dva pogotka Ikera Romera poveli 3:0, ali Egipćani uspijevaju do desete minute izjednačiti rezultat, a pogotkom Hashema čak su i poveli 4:3. Izjednačena utakmica igrala se do 16. minute, kada Juan Garcia, svojim pogotkom španjolsku reprezentaciju dovodi u minimalno (7:6) vodstvo, koje nisu ispuštali do kraja susreta.

Nakon 20 minuta igre na semaforu je 10:6, a do kraja prvog poluvremena golovima Rocasa, Ugaldea, Aguinagaldea i ''Cheme'' Rodrigeza Španjolci odlaze na 14:9.

Nastavak susreta donosi nam još bolju igru španjolske reprezentacije, koja se do 40. minute uspijeva odvojiti na devet pogodaka prednosti. U posljednju četvrtinu utakmice, uz dva uzastopna zgoditka Rocasa, ulazi se s 22:14 za Španjolsku, a prednost na dvoznamenkasti broj povećava Garabaya, sedam minuta prije kraja dvoboja.

U posljednjih deset minuta Egipćani su postigli samo dva pogotka, a njihovi protivnici u mrežu su pospremili čak osam pa se rezultat na kraju susreta zaustavio na 31:18.

Kod Španjolaca najbolji su bili Rocas sa sedam pogodaka, Iker Romero zabio je pet, dok su njihovi vratari Šterbik i Hombrados zajedno skupili 15 obrana. U redovima poraženih najviše pogodaka zabili su Mamdouh, koji je mrežu tresao pet puta te El Ahmar, koji je dodao još četiri pogotka.

Odluka o pobjedniku skupine A te koliko će bodova pojedina reprezentacija prenositi u iduću fazu natjecanja past će u četvrtak u 20.45 sati kada će snage odmjeriti Francuska i Španjolska.