"Bili smo previše opterećeni"

Martina Oštrić • nedjelja, 23.01.2011.

Reprezentacija Poljske doživjela je svoj drugi poraz na Svjetskom rukometnom prvenstvu. Bolji od njih bili su Danci i rezultatom 28:27 došli do nova dva boda. Unatoč tomu što su gotovo stigli dansku prednost, a potom im nije priznat (ne)regularan gol, Poljaci se nisu žalili na suce...

Poljski izbornik Bogdan Wenta djelomično je zadovoljan igrom svoje reprezentacije. "Mislim da smo bili previše opterećeni", kazao je. Očekivano, Danci u Švedskoj imaju veliku navijačku podršku, a poljskog je izbornika na samom početku utakmice izbacilo iz takta zviždanje himni. "Isti ti navijači kasnije su svojoj momčadi dali veliku podršku".

Kuczyński: "Trebali smo dati pet golova"

Patryk Kuczyński je kazao kako im se prvo poluvrijeme obilo o glavu. "Danci su na početku utakmice igrali loše, i u tom smo razdoblju trebali dati pet golova, a ne samo dva. A njih je tad krenulo". Dodao je kako su se u poluvremenu u svlačionici dogovorili da daju sve u napad. "Imali smo nekoliko situacija, no ih nikako nismo uspjeli iskoristiti".

"Naša je želja bila ogromna, a tada prestanete funkcionirati kako treba. Mi smo dobro odigrali samo 30 minuta", kazao je Wenta te dodao kako to u ovoj fazi turnira ne mogu sami sebi priuštiti. "Nije bilo ničeg učinkovitog u napadu"

Iz aviona se vidjelo kako se igra poljske reprezentacije popravila u drugom poluvremenu, a Wenta je pohvalio i svoje momke. "Nakon pauze sve je izgledalo bolje. Obrana je profunkcionirala, a istaknuo bih Mariusza Jurkiewicsa i Piotra Wyszomirskog".

Osvrnuo se i na ono što slijedi, a čeka ih, između ostalog, i utakmica s hrvatskom reprezentacijom. Na pitanje može li Poljska doći do polufinala, izbornik je odgovorio: "Danska je trenutno i najboljem položaju, no ovo je Svjetsko prvenstvo, i tu je sve moguće". Traži li to Wenta alibi za mogući poraz od Hrvatske?