Bundesliga: Borussia zasjela na vrh

Davor Sajko • nedjelja, 04.03.2001.

Tablica Raspored i rezultati

Još je u petak Borussia pobjedom nad Eintrachtom osigurala prvo mejsto na tablici nakon ovog kola. Međutim, u tom trenutku nitko nije vjerovao na takav rasplet ovog kola, s obzirom da su vodeći opet zabilježili poraze.

Bayern je protiv Hanse u Rostocku poražen s 3:2 iako je tijeko cijelog susreta ima više od igre, ali pogotke su postizali Hansini napadači. Ovom je pobjedom Hansa jedini sastav Bundeslige koji je upisao po dvije pobjede ove sezone protiv Bayern i Bayera.

Bayer oslabljen neigranjem nekolicinom standardnih igrača zabliježio je i treći uzastopni poraz kojim se polako udaljava iz utrke za ovogodišnji naslov prvaka. Za "apotekare" odigrali su svih 90 minuta tri hrvatska legionara, Živković, Vranješ i Kovač.

Nakon što je u prošlom kolu iznenadio Bayer u ovom je kolu Energie iznenađen na svom travnjaku od Kaiserslauterna. Momčad Nenada Bjelice (odigrao svih 90 minuta) dokopala se tri boda pogotcima u drugom dijelu. Rani pogodak u nastavku donio je gostima iz Kaiserslauterna mirnoću u nastavku što je kasnije rezultiralo i još jednim pogotkom. Vratar Piplica te Antun Labak svoj su doprinos ovom porazu donijeli igrom tijekom cijelog susreta.

Još jedan naš igrač okusio je slast pobjede. Mladi Ivica Banović ušavši u 64. minuti radovao se zajedno s svojim Werderom u pobjedi nad Freiburgom koju su Werderovci ostvarili već u prvom dijelu povevši s 3:0. U nastavku Freiburg je uspio samo ublažiti neminovni poraz.

Stuttgart se i dalje bori za opstanak. U ovom je kolu Wolfsburg bio "žrtva" Stuttgarta za koji je Zvonimir Soldo odigrao opet najbolje. Kod gostiju od 26. minute je igrao Biliškov, dok se Marić morao zadovoljiti nastupom do 65. minute.

Bochum i dalje tone i to iz kola u kolu. U ovom je kolu bolji od Bochuma bio Unterhaching porazivši po svemu sudeći novog drugoligaša s 2:1. Iako bolji na terenu Bochum nije uspjevao terensku nadmoć pretvoriti u pogotke za što su se potrudili domaći napadači. Milinović i Marić odigrai su cijeli susret, dok je Mamić igrao od 20. minute.

HSV je kao gost iznenadio još jednaog aspiranta za naslov prvaka, Schalke. Samo su tri minute dijelile Schalke od mršavog jednog boda, ali na kraju su ostali i bez toga boda. Niko Kovač svih je 90 minuta odigrao za HSV koji su se i na svoje iznenađenje u Hamburg vratili s sva tri boda.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913