Carling kup, polufinale, 25.01.2011, 20:45 h
Arsenal 3:0 Ipswich
Ipswich

Arsenal izborio finale Carling kupa

Marin Vuković • utorak, 25.01.2011.

Nogometaši Arsenala u uzvratnoj su utakmici polufinala Carling kupa svladali Ipswich s uvjerljivih 3:0, poništili zaostatak iz prve utakmice i izborili finale Carling kupa na Wembleyju.

Nakon poraza od 1:0 u prvoj polufinalnoj utakmici s Ipswichem, nogometaši Arsenala nadali su se ranom pogotku koji bi olakšao put prema konačnom cilju i finalu Carling kupa. Pokazalo se, međutim, da posao neće biti tako lak.

Topnici u prvom poluvremenu nisu uspjeli pronaći put do mreže Martona Fulopa. Najbliže pogotku bio je Robin van Persie, čiji je udarac zaustavio okvir gola, a mreže su mirovale sve do 61. minute.

Tada je Nicklas Bendtner preciznim udarcem napokon probio zid gostiju i anulirao zaostatak iz prve utakmice, a prije nego su se igrači Ipswicha i snašli Laurent Koscielny je u 64. minuti glavom povisio na 2:0.

Utakmicu je u 77. minuti riješio Cesc Fabregas za visokih 3:0 Arsenala i plasman u finale Carling kupa te pokušaj osvajanja prvog trofeja od FA kupa osvojenog sada već davne 2005. godine.

Protivnik Topnika bit će poznat u srijedu navečer, kada se u uzvratnoj utakmici drugoga polufinala sastaju Birmingham i West Ham. U prvoj utakmici uspješniji je bio West Ham i odnio pobjedu od 2:1.