Carling kup, polufinale, 26.01.2011, 20:45 h
Birmingham City 3:1 West Ham
West Ham

Birmingham se pridružio Arsenalu

Marin Vuković • srijeda, 26.01.2011.

Nogometaši Birminghama tek su u produžecima došli do pobjede nad West Hamom od 3:1, a na Wembleyju će ih 27. veljače u finalnoj utakmici Carling kupa čekati momčad Arsenala.

Pobjeda West Hama od 2:1 u prvoj utakmici polufinala Carling kupa ipak se pokazala nedovoljnom. U uzvratnoj utakmici odigranoj večeras na St. Andrewsu domaćin Birmingham City uspio je u 90 minuta izjednačiti taj rezultat, a zatim pogotkom u četvrtoj minuti prvoga produžetka izboriti plasman u finale ovog natjecanja.

Osim pogotka prednosti iz prve utakmice, Čekićari su i u Birminghamu prvi došli do prednosti, u 31. minuti utakmice Carlton Cole je sjajnim udarcem doveo West Ham u vodstvo od 1:0.

Na žalost navijača West Hama, koji ove sezone nemaju puno razloga za slavlje, Birmingham je u drugom poluvremenu došao do preokreta. Prvo je u 59. minuti Lee Bowyer izjednačio na 1:1, a 20 minuta kasnije Roger Johnson glavom poravnao rezultat iz prvog susreta.

Utakmica je ušla u produžetke i već u četvrtoj minuti Craig Gardner je povisio na 3:1, a tu prednost domaćin je održao do samoga kraja. Birmingham će u finalu igrati s Arsenalom, a finalna utakmica na rasporedu je 27. veljače na londonskom Wembleyju.