U Poljudu kraj priče u prvoj četvrtini

Maja Giljanović • subota, 29.01.2011.

Jug nije gubio vrijeme u devetom kolu Jadranske lige protiv Mornara, hrvatski su prvaci iza svog Marka Bijača na golu Splićana poslali šest lopti odmah u prvoj četvrtini, do kraja održavali prednost i utakmicu u kojoj su zapaženu ulogu odigrali i mlađi poput 20-godišnjih Ivankovića i Šutala i 16-godišnjeg Popadić-Batine dobili 16:10.

MORNAR - JUG 10:16 (1:6, 3:3, 2:5, 4:2)

Jadranska liga, 9. kolo
Split, Bazen na Poljudu
Gledatelja: 500
Suci: Brala (Rijeka) i Goreta (Šibenik)

MORNAR: Bijač, Burić, Marinić-Kragić 1, Čorušić, Kalebić, Oreb 2, Jerković 2, Antić, Čalić 3, Butić 2, Marelja, Franičević, Antonijević, Bratić. Trener: Joško Kreković

JUG: Nižić, Vranješ 1, Sutić 1, S. Sukno 4, Joković 3, Seman 2, Marković 1, Bušlje 1, Popadić-Batina, Dobud, Drobac, Obradović 1, Ivanković 1, Šutalo 1. Trener: Elvis Fatović

Igrač više: Mornar 3/9, Jug 7/9

Peterci: Mornar 0/1, Jug -

Odlično je Jug na Poljudu otvorio susret i odmah u prvoj četvrtini odlučio pobjednika utakmice devetog kola Jadranske lige na Poljudu. Svjesni kvalitete hrvatskog prvaka mornarevci se nisu ni zanosili nerealnim idejama, ali nije se trener Splićana Joško Kreković, koji je krajem treće četvrtine zbog prosvjeda nakon što suci nisu svirali prekršaj Obradovića na Čorušiću zaradio crveni karton, baš nadao ni da će gubiti 1:6 nakon odigrane samo jedne četvrtine.

Pomoćnik Elvisa Fatovića Miho Bobić nakon susreta je izjavio: "Početak utakmice smo odigrali na način na koji bismo uvijek trebali igrati, maksimalno angažirano i ozbiljno, a do kraja smo mirno održavali prednost i omogućili veliku minutažu mlađim igračima".

20-godišnjaci Ivanković i Šutalo odigrali su tako više od pola susreta i obojica postigla po gol, a i 16-godišnji Popadić-Batina na golu je u posljednjoj četvrtini zamijenio Nižića.

Prvo poluvrijeme završilo je prednošću jugaša od 9:4, u trećoj četvrtini vodstvo gostiju je naraslo do 14:6, a na koncu je Mornar smanjio na pristojni(ji)h 10:16. Najviše lopti iza Bijača koji je u Mornar stigao upravo iz Juga poslao je četverostruki strijelac Sandro Sukno, a najbolji u splitskim redovima bio je strijelac tri gola 17-godišnji Čalić.