Osrednjom igrom momčad riječkog Primorja uspjela je održati niz nepobjedivosti i nadvladati kotorski Primorac u devetom kolu Jadranske vaterpolo lige...

Primorje EB - Primorac Kotor 12:9 (4:1, 2:4, 3:2, 3:2)

Primorje EB: Davor Car, Damir Glavan 1, Fran Paškvalin 1, Ivan Krapić 1, Denes Varga 1, Nikola Franković, Aleksandar Tiškivski 1, Marko Jelača, Daniel Varga 3, Samir Barać, Marin Beltrame, Xavier Garcia 4, Alen Brala, Ivan Križman. Trener: Zoran Roje.

Primorac: Boris Krivokapić, Branko Lučić, Uroš Čučković, Nikola Marković 2, Filip Trajković 1, Mark Kallay, Dragan Drašković, Tony Azevedo 2, Boris Pavlović, Bojan Milošević, Nikola Murišić, Anđelo Šetka 3, Nebojša Milić 1, Marko Gopčević. Trener: Ranko Perović.

Igrač više: Primorje 3/12, Primorac 7/14
Peterci: Primorje 1/1, Primorac 4/4
Suci: Matjaž Rakovec (Ljubljana), Nenad Periš (Split)

Utakmica koja je okončana rezultatom 12:9 u korist Primorja nije imala lagan tijek za hrvatsku momčad. Iako su Riječani nakon prvog dijela bili u vodstvu od 4:1 (prethodno je bilo i 4:0), drugi dio odigran je katastrofalno od strane Rojine momčadi.

Rupa koja je trajala do pred kraj prvog poluvremena umanjena je s dva pogotka Primorja za prelazak u ponovno vodstvo, ovog puta samo 6:5. Oslabljena ekipa Primorca ponovno je ravnopravno vodila susret s Riječanima pa je u trećoj četvrtini semafor u jednom trenutku pokazivao 7:7.

Domaćini se nakon tog izjednačenja ipak bude i povisuju na 10:7 pogotkom Daniela Varge. Za konačnih 12:9 ubacio je Trajković.

Igru Primorja iznijeli su Daniel Varga (3) i Xavier Garcia (4), dok je za Kotorane najprecizniji bio Anđelo Šetka s tri postignuta pogotka.