Kopru golijada u Poljudu

Vedran Babić • subota, 29.01.2011.

U utakmici s čak 29 golova vaterpolisti Kopra bili su uspješniji te su u Poljudu nadvisili suparnike iz Jadrana u devetom kolu Triglav Jadranske lige.

JADRAN (ST) - KOPER ROKAVA 14:15 (4:1, 6:8, 2:4, 2:2)

Triglav Jadranska liga, 9. kolo
Split, bazen u Poljudu
Suci: Radičević, Savinović (oba Dubrovnik)

Jadran (ST): Kačić, Jelavić, Vukić (4), Vlaić, Gluhaić, Smodlaka (1), Kekez (1), Vuleta (1), Brnas, Peričić, Banovac (1), Visković (1), Koljanin (5). Trener: Mirsad Zajmović

Koper Rokava: Gržentič, Nastran (1), Verač, Računica (2), Burburan (4), Anzeljc, Barbarić (4), Galič, Vukičević (2), Čupić (1), Černeka, Crnica (1). Trener: Veselin Đuho

Igrač više: Jadran (ST) 6/7, Koper Rokava 4/8
Peterci: Jadran (ST) 1/1, Koper Rokava 1/1

Kada vaterpolska utakmica završi rezultatom 15:14, onda mirne duše možemo reći kako su obrane prespavale taj susret. Iako su krenuli odlično i poslije prve četvrtine vodili 4:1, jadranaši su pali te su u naredna dva perioda igre primili čak 12 golova (doduše, zabili su 8) pa su gosti u završnih osam minuta ušli s minimalnom prednošću 13:12.

Na kraju, pobjedonosni pogodak za momčad Veselina Đuhe postigao je David Burburan 23 sekunde prije kraja. U svom posljednjem napadu Jadran je imao i igrača više, ali je krivom predajom izgubio loptu, a s njom i bodove.

Osim Burburana, četverostruki strijelac kod gostiju bio je i Toni Barbarić, no titula najboljeg strijelca utakmice otišla je u ruke domaćem igraču Hrvoju Koljaninu (5 golova).

U sljedećem kolu 5. veljače Koper ugošćuje Medveščak, a Jadran ide u Herceg Novi na okršaj s tamošnjim imenjakom.