Jadran HN sigurno kroz Crnicu

Ivana Jurica • subota, 29.01.2011.

Kao što se i očekivalo, Jadran iz Herceg Novog u Crnici je stigao do nove pobjede. Momčad kojoj na klupi sjedi Šibenčanin Ivica Tucak pobijedila je mlade domaće vaterpoliste s 13:6. Već od starta susret je bio lišen rezultatske dramatike, a obilježile su ga i ga velike serije iskorištenih, odnosno neiskorištenih prilika s igračem više na obje strane.

Šibenik – Jadran HN 6:13 (2:5, 0:4, 2:1, 2:3)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 200

Šibenik: Jukić (9 obrana), Santini, Babić, D. Belamarić, Antić, J. Belamarić 3(1), Vlahović, Petković 1, Stojanović 1, Sabioni 1, Apolonio, Benić, Vrebac, Šarić, trener: Mate Zeljak.

Jadran HN: Ščepanović (9 obrana), Sekulić, Vidović, Janović 5, Đ. Filipović 2, Tešanović, Kalinić, Gojković 1, Premuš 2, Sarić 1, P. Filipović, Kovačić 1, Kandić, Subotić 1, trener: Ivica Tucak.

Igrač više: Šibenik 2/10, Jadran HN 6/12
Peterci: Šibenik 1/1, Jadran HN 0/1
Tri osobne pogreške: Santini 26', Antić 28' (Šibenik) – Gojković 25', Kalinić 29' (Jadran HN)
Suci: Joško Prančić i Krešimir Milinović – oba Split

Nekompletni domaćini, bez Brkića i Kučevića, prvi su pogodak primili nakon samo 14 sekundi igre: svoj prvi od ukupno pet golova postigao je Nikola Janović. Nakon što su domaćini propustili realizirati svog igrača više, gosti nisu, za 0:2 pogodio je Đorđe Filipović. Prvi šibenski gol postigao je Jakov Belamarić u idućem napadu.

I sljedeća dva igrača više Jadran koristi – strijelci ponovno Filipović i Janović, a do kraja četvrtine Janović se i treći put upisao u strijelce. Na samom isteku prve dionice igre Jukić je obranio peterac Subotiću, a za 2:5 pogodio je Bruno Sabioni.

Brzo je narasla prednost gostiju iz Herceg Novog na početku druge četvrtine. U strijelce su se upisivali Premuš, Kovačić, Janović i Sarić. Glatkih 0:4 u drugih osam minute igre, odnosno ukupno 2:9 na poluvremenu. Nije izgledalo dobro za domaću momčad.

Drugo poluvrijeme donijelo je i nešto drugačiju sliku. I gosti kao su malo potegnuli ručnu, priliku su dobili svi igrači, a domaćin je bio nešto konkretniji, barem u obrani. Uspjeli su četvrtinu Šibenčani dobiti s 2:1. Oba je pogotka Zeljkove momčadi u tom periodu postigao Jakov Belamarić, a na drugoj strani u strijelce se upisao Gojković.

S 4:10 ušlo se u zadnju četvrtinu. Za 5:10 pogodio je Stojanović, a bio je to tek prvi gol šibenske momčadi s igračem više u utakmici, tek iz osmog pokušaja uspjeli su materijalizirati brojčanu prednost. Gosti su pak imali nešto drugačije serije. Prvih pet igrača više su realizirali, zatim su pet promašili a onda opet nastavili pogađati. Konačnih 6:13 postavio je Josip Petković, mladi domaći vaterpolist koji je uspješno završio akciju s igračem više svoje momčadi.

Kod domaćina najbolji je s tri pogotka bio Jakov Belamarić, a u redovima Jadrana iz Herceg Novog istaknuo se Nikola Janović s pet golova.