Cibalia - Čakovec: Prva domaća pobjeda Cibalije

Hrvoje Niče • nedjelja, 04.03.2001.

Tek nakon dvadesetog odigranog kola, navijači Cibalije mogli su vidjeti pobjedu svojih ljubimaca na domaćem terenu. Deseti jubilarni susret u ovoj sezoni pred domaćim navijačima najavljivan je kao prekretnica Cibalije u ovoj sezoni, bilo dobra, bilo loša. Na veliku sreću Vinkovčana, ipak je bila i više nego dobra, ali i sretna. U momčad je se vratio Goran Meštrović koji je s travnjaka izbivao gotovo punih deset mjeseci, a u momčadi je debitirao osamnaestogodišnji Hrvoje Kovačević kojem je trener Čop ukazao povjerenje pred iskusnim Jurom Jurićem.

Gosti iz Čakovca došli su u Vinkovce rasterećeni, željni razigravanja s prednošću od čak 11 bodova spram Cibalije. Cibalia je od početka nastojala doći do pogotka i uspostaviti vlastiti ritam igre, te ga nametnuti protivniku. Nešto novo u igri Cibalije bila je i igra u gostujućem kaznenom prostoru što smo veoma rijetko viđali u proteklom dijelu sezone.

Prva prava prilika i već je 1:0 za domaćina. "Obiteljska akcija" između Marija i Gorana Meštrovića rezultirala je pogotkom s 18 metara u 21. minuti susreta. No, gosti se nisu dali ni trenutak smesti, već su već u 27. minuti rezultat poravnali. Bubek je izveo korner s desne strane Marićevih vrata. Vinkovački vratar "svoju" loptu ostavlja Karabatiću koji lagano postiže zgoditak iz neposredne blizine. Iako su domaći igrači bili prividno nervozniji, prvu kardinalnu grešku pravi gostujući igrač Kuster koji udara Bogdana dok je lopta bila izvan igre. Sudac Šunjić s opravdanjem mu je pokazao put u svlačionicu.

Cibalia je pokušavala tu brojčanu premoć iskoristiti što prije, no na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1. Trener Čop je u svlačionici ostavio indisponiranog Dabru koji je napravio silni broj prekršaja, a u igru je uveo Hrvoja Ratkovića koji je tek prije desetak dana počeo aktivno trenirati nakon saniranja ozljede. Početkom drugog dijela Čakovec ima dvije izgledne kontre, no Ribić u napadu to nije mogao materijalizirati. U 62. minuti snage na terenu s u brojčano poravnate jer je Goran Meštrović dobio drugu javnu opomenu i put u svlačionicu.

Tek nakon što su ostali s desetoricom igrača, igrači Cibalije dolaze do novog vodstva. Zoran Ratković, vječita nada Hajduka, ubacuje za Karabogdana koji postiže svoj drugi prvenstveni pogodak u dresu Cibalije. mogli su Vinkovčani u još nekoliko navrata staviti "točku na i", no to su napravili tek pred kraj susreta, točnije u 86. minuti. Danas odlični M. Meštrović šalje loptu za Bogdana koji snažno puca u suprotni kut ispod nemoćnog Perića za svoj prvi pogodak nakon povratka iz Izraela. Kada se činilo da je utakmica riješena, Domjanić u 87. minuti smanjuje vodstvo Cibalije na 3:2, izvrsnim lobom preko veoma lošeg Marića kojem oba dva gola "idu na dušu". Nekoliko trenutaka kasnije Cibalia ostaje i bez Hrvoja Ratkovića koji dobiva drugi žuti karton i prijevremeni odlazak pod tuševe. Zadnjih par trenutaka odigrano je uz dosta grčevevite borbe kako bi Cibalia sačuvala pobjedu, a Čakovec s igračem više došao do eventualnog vodstva. Više sreće imali su domaćini.

Na kraju susreta može se primjetiti da je utakmica bila prepuna žutih i crvenih kartona, no utakmica uopće nije imala takav ratnički karakter. Tek je u 89. minuti Marić igrao krajnje nekorektno na jednog gostujućeg napadača udarivši ga nogom u glavu. Sudac je tu loše postupio pokazavši neizravni slobodni udarac za Cibaliju i pečat na prvu ovosezonsku pobjedu Cibalije pred malobrojnim domaćim navijačima.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913