Split pregazio Brođane u derbiju

Sa GripaBernard Jurišić • petak, 04.02.2011.

Košarkaši Splita uvjerljivo su pobijedili Svjetlost Brod u derbiju 14. kola A-1 lige. Brođani su se držali u utakmici samo jednu četvrtinu, a na kraju mogu biti i zadovoljni što su parket napustili samo s 19 poena minusa...

Momčad Splita uvjerljivo je pobijedila Svjetlost i praktično osigurala plasman u Ligu za prvaka. "Žuti" su Brođane ispratili s 19 poena razlike, iako su na početku posljednje četvrtine imali i puno uvjerljiviju prednost (70:36).

Vranković, Ukić i kamere

Utakmicu između Splita i Svjetlosti iz novinarske lože promatrao je i izbornik Josip Vranković, a dobru igru svoje bivše momčadi pratio je i Roko Leni Ukić. Razigravač Fenerbahčea dobio je tri slobodna dana i bio zanimljiv asistent komentatoru Marinu Mrduljašu tijekom prijenosa utakmice na hrvatskom Sportklubu.

Domaćin je utakmicu otvorio dominantno (10:2), no nakon pozvane minute odmora gosti su se konsolidirali i pred kraj prve četvrtine čak i poveli (14:16).

No, bio je to kratkotrajan bljesak, Splićani su već do sredine druge četvrtine odjurili na dvoznamenkastu prednost, a najviših 42:27 dosegnuli su u posljednjem napadu prvog poluvremena.

U trećoj četvrtini Splićani su potpuno dominirali, prednost je nakon početnih 9:0 za 51:27 narasla do 62:31 i bilo je samo pitanje koliko će dugo "žuti" zadržati ozbiljnost i s kojom će razlikom pobijediti.

U 32. minuti na semaforu je svijetlilo već ogromnih 70:36 i tu je za domaću momčad utakmica praktično završila. Brođani su počeli pogađati i konačnu razliku uspjeli su dovesti u relazivno pristojne okvire.

Splićane je i ovog puta predvodio udarni tandem Katić - Sobin. Katić je zabio 20 poena i podijelio 5 asistencija, a Sobin je još jednom bio dominantan u reketu i utakmicu je završio s 19 poena i 16 skokova. Kod Brođana je daleko najbolji bio Luka Petković s 27 ubačaja.