Crnogorcima dvoboj imenjaka

Vedran Babić • subota, 05.02.2011.

Dva istoimena kluba odmjerila su snage u desetom kolu Triglav Jadranske lige, a pobjedu je odnio sasvim očekivano domaći Jadran iz Herceg Novog protiv onog splitskog rezultatom 15:6.

JADRAN HN - JADRAN (ST) 15:6 (3:0, 4:2, 5:2, 3:2)

Triglav Jadranska liga, 10. kolo
Igalo, Bazen instituta Simo Milošević
Suci: Avramović (Kotor), Kontić (Herceg Novi)

Jadran HN: Ščepanović, Tafra, Vidović (1), Marković, Đ. Filipović, Latinović (3), Kalinić (1), Gojković (1), Premuš (2), Sarić (2), P. Filipović, Kovačić (3), Tešanović, Subotić (2). Trener: Ivica Tucak

Jadran (ST): Kačić, Jelavić, Vukić (1), Vlaić, Gluhaić, Lisica, Kekez, Vuleta (3), Brnas, Peričić, Banovac, Visković (2), Koljanin, Divković. Trener: Mirsad Zajmović

Igrač više: Jadran HN 4/7, Jadran (ST) 1/8
Peterci: Jadran HN 1/1, Jadran (ST) -

U Herceg Novom sve je bilo riješeno vrlo rano. Domaćin je prvu četvrtinu završio s vodstvom 3:0, a gosti su na prvi pogodak čekali do kraja druge četvrtine. Utakmica se tako ekspresno pretvorila u rutinsko odrađivanje momčadi Ivice Tucka, a najveća prednost zabilježena je početkom posljednje četvrtine kada je semafor pokazivao 14:4.

S po tri gola Željko Kovačić i Radovan Latinović bili su najbolji strijelci pobjedničkog sastava, dok je jednaki učinak na drugoj strani ostvario Filip Vuleta.

U idućem, 11. kolu, Jadran HN gostuje u Zagrebu kod Medveščaka, a Splićani dočekuju Jug CO.