Bez problema za Dubrovčane

Ivana Jurica • subota, 05.02.2011.

Sukladno očekivanjima, vaterpolisti Jug Croatiaosiguranja na domaćem su bazenu došli do još jedne pobjede. S 18:5 pobijedili su Šibenik. Nisu nastupila četvorica standardnih igrača već su priliku dobili mlađi igrači.

Jug CO – Šibenik 18:5 (5:1, 3:2, 5:0, 5:2)

Dubrovnik, bazen u Gružu, gledatelja 200

Jug CO: Nižić (6 obrana), Blažević, Sutić, S. Sukno 3, Joković 2, Seman 1, Macan 1, Bušlje, I. Sukno 1, Dobud 2, Ivanković 2, Obradović 3, Popadić-Batina (3 obrane), Šutalo 3, trener: Elvis Fatović.

Šibenik: Jukić, Santini 1, Babić 1, Erak, Antić, J. Belamarić, Vlahović, Goreta, Stojanović 1, Sabioni, Kučević, Benić 2, Sučić, Šarić, trener: Mate Zeljak.

Igrač više: Jug CO 4/8, Šibenik 1/5

Peterci: Jug CO 2/2, Šibenik 0/1

Suci: Robert Tiozzo i Branko Banovac (oba Split)

Laganu pobjedu ostvarili su vaterpolisti Juga na svom bazenu. Šibenik ove sezone nije momčad koja bi se mogla ravnopravno nositi s Dubrovčanima čiji je trener Elvis Fatović stoga veću minutažu poklonio i mlađim igračima, koji protiv težih protivnika teško dolaze do minuta u igri.

Već nakon osam minuta igre na semaforu je svjetlilo 5:1. Gosti su se koliko toliko nosili u drugoj četvrtini koja je završila 3:2 za domaćine, ali već u trećoj i četvrtoj prednost Dubrovčana samo je rasla.

Fatović je u susret ušao bez četvorice igrača: Vićana, Markovića, Vranješa i Drobca. Značilo je to da su veću minutažu dobili Ivanković, Šutalo, Macan i Blažević, a u igru je ušao i vratar Popadić-Batina koji je u posljednjim trenucima utakmice obranio peterac.

Kod domaćina najefikasniji su s po tri gola bili Sandro Sukno, Paulo Obradović i Josip Šutalo, dok je kod Šibenčana najviše golova, dva, postigao Danijel Benić.