Primorac do pobjede u zadnjoj četvrtini

Ivana Jurica • srijeda, 09.02.2011.

Nekadašnji prvak Europe, crnogorski Primorac, teže nego se očekivalo došao je do pobjede u Crnici. Mlada se domaća momčad jako dobro nosila s favoriziranim gostima, no, u posljednjoj je četvrtini do izražaja ipak došla veća kvaliteta gostiju koji su na kraju slavili s 9:5.

Šibenik - Primorac 5:9 (1:0, 1:3, 2:2, 1:4)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 70

Šibenik: Jukić (8 obrana), Santini, Babić 1, D. Belamarić, Erak, J. Belamarić 1, Vlahović 2, Goreta 1, Stojanović, Sabioni, Kučević, Benić, Magazin, Šarić, trener: Mate Zeljak.

Primorac: Krivokapić (12 obrana), Brguljan 1, Čučković 1, Petrović, Trajković 1, Kallay 1, Marković 1, Azevedo 1, Pavlović 1, Milošević, Murišić, Šetka, Lučić, Gopčević 2, trener: Vido Lompar.

Igrač više: Šibenik 3/6, Primorac 3/7

Peterci: Šibenik /, Primorac 0/1

Suci: Miroslav Vlašić i Marko Matijević (oba Zagreb)

Po mnogočemu zanimljiva je bila prva četvrtina. Gosti, koji su u Krešimirov grad stigli bez nekolicine igrača i trenera, kao da su podcijenili domaćine. Previše su griješili, pa razlika u kvaliteti nije dolazila do izražaja. Kao da je rani početak utakmice uspavao goste koji u prvih osam minuta nisu uspjeli matirati Jukića. Na suprotnoj strani u strijelce se upisao Jakov Belamarić i to nakon punih pet minuta igre. Bio je to jedini gol u prvoj četvrtini koju je obilježila i činjenica kako nije bilo isključenja.

U drugoj četvrtini nije drugo trebalo čekati na prvi gol Primorca. Već u prvom napadu Gopčević je izjednačio rezultat u situaciji kad je njegova momčad imala igrača više. U identičnoj prilici na drugoj strani precizan je i Babić. Marković izjednačava na 2:2, a prednosti Crnogorcima na kraju prvog poluvremena donosi Gopčević golom iz kontre.

Novu kontru imali su gosti i na startu treće četvrtine, ali Šetka je nije uspio realizirati. Nešto kasnije Trajković je povisio na 2:4, a gosti nisu uspjeli iskoristiti peterac u sljedećem napadu, nepravilno ga je izveo Milošević. Ipak, Brguljan je svojoj momčadi donio tri pogotka prednosti. Šibenik se u igru vraća golovima Gorete i Vlahovića, ima i napad za 5:5, ali ne uspijeva ga realizirati, pa se u posljednjih osam minuta igre ulazi rezultatom 4:5.

Gosti tada kao da su ubacili u brzinu više. Pavlović i Kallay, a zatim i Azevedo i Čučković pogađaju Jukićevu mrežu i u potpunosti rješavaju pitanje pobjednika. Za konačnih 5:9 precizan je Vlahović s igračem više.

Najefikasniji na utakmici s po dva gola bili su Andrija Vlahović i Marko Gopčević.