Jadran pobjednički protiv Medveščaka

Matej Milanović • srijeda, 09.02.2011.

Jadran iz Herceg Novog slavio je sa 14:9 na gostovanju kod Medveščaka. Odlučilo je drugo poluvrijeme u kojem su gosti slomili otpor domaćina...

MEDVEŠČAK - JADRAN HERCEG NOVI 9:14 (2:1, 2:3, 3:5, 2:5)

Jadranska liga, 11. kolo

Medveščak: Selem, Burić, Kolar, Čule, Jakovac 2, Milaković 1, Martinić 4, Milaković, Vegar, Geratović 1, Ćuk 1, Samodol, Blažević, Jelavić, Trener: Vincek.

Jadran HN: Ščepanović, Vidović, Crepulja, Janović, Filipović, Tešanović, Kalinić, Gojković, Premuš, Subotić, Filipović, Kovačić, Kandić, Sarić, Trener: Tucak.

Suci: Brala (Rijeka), Radonjič (Kranj)

Igrač više: Medveščak 4/7, Jadran HN 5/10

Peterci: Medveščak -, Jadran HN 1/1

Utakmicu je dobro otvorio Jadran koji je odmah poveo, ali Medveščak je do kraja prve četvrtine preokrenuo na 2:1, a u tijeku druge dionice još je dvaput dolazio do prednosti. Ipak, na poluvrijeme se otišlo sa 4:4.

Premoć nad protivnicima Crnogorci su napokon pokazali u drugoj polovici utakmice. Medveščak je uspio još dvaput dolaziti do vodstva, ali je nakon toga uslijedila serija od ti gostujuća gola za vodstvo Jadrana od 8:6. Do kraja dionice svaka je momčad postigla još po pogodak te se u posljednjih osam minuta ušlo pri gostujućem vodstvu od 9:7.

U zadnjoj četvrtini Jadran je dodatno učvrstio prednost i na koncu slavio s visokih 14:9. Kod domaćih se istaknuo Marko Martinić sa četiri zgoditka, a isto ih je toliko postigao Nikola Janović kod gostiju.