Mladost sigurna u Poljudu

Vedran Babić • četvrtak, 10.02.2011.

Zagrebačka Mladost nije imala problema na gostovanju u Splitu kod Mornara Brodospasa te je ubilježila uvjerljivu pobjedu 14:6...

MORNAR BS - MLADOST 6:14 (1:4, 1:2, 3:5, 1:3)

Triglav Jadranska liga, 11. kolo
Split, bazen u Poljudu
Suci: Radičević, Savinović (oba Dubrovnik)

Mornar BS: Bijač, Burić, Marinić-Kragić (1), Čorušić, Kalebić (1), Oreb (2), Jerković, Podrug, Čagalj, Butić, Marelja, Čalić, Antonijević (1), Bratić (1). Trener: Joško Kreković

Mladost: Marcelić, Vukičević (1), Perić (1), Letica, Petković (3), Živković, Udovičić (2), Brlečić, Karač (2), Muslim (3), Hinić (1), Buljubašić (1), Pavić, Pavičić. Trener: Emil Nikolić

Igrač više: Mornar BS 2/7, Mladost 6/8
Peterci: Mornar 3/4, Mladost 1/2

Mladost je u Splitu osvojila svaku četvrtinu i s ukupnih osam razlike trijumfalno zaključila gostovanje na Poljudu, u susjedstvu Hajdukovog stadiona. Mornarevci su se držali vrlo kratko, samo do 1:1, a već su po završetku druge četvrtine bili u zaostatku 6:2.

Do kraja utakmice Žapci su samo povećali prednost i igrali dobru obranu, o čemu svjedoči i podatak da su od ukupno šest golova tri primili iz peterca.

Najefikasniji u redovima gostiju bili su Antonio Petković i Petar Muslim s po tri gola dok je jedini dvostruki strijelac Mornara bio Marijo Oreb. Dodajmo kako je u završnici utakmice na vrata Mornara stao 17-godišnji Mario Podrug i prikupio čak šest obrana.