Barakude slavile u Nizozemskoj

Matej Milanović • utorak, 22.02.2011.

Vaterpolisti Hrvatske slavili su u četvrtom kolu Svjetske lige i time izborili nastup na završnom turniru u Firenzi...

NIZOZEMSKA - HRVATSKA 6:9 (2:2, 1:3, 2:3, 1:1)

Svjetska liga, 4. kolo, Dordrecht

Nizozemska: Stil, Frauenfelder, Kramer 2, Gerritse, Gielen 1, Gabriel, Gottemaker, De Wit, Verwijer, Tijker, Cavalje 3, Lucas, Beskers.
Hrvatska: Nižić, Burić 1, Marinić Kragić, Lončar, Joković, Muslim 2 , Vukičević, Bušlje, Sukno 4, Krapić, Buljubašić 1, Obradović 1, Jelovina.

Suci: Naumov (Rusija), Teule (Španjolska)
Igrač više: Nizozemska 3/6, Hrvatska 4/10
Peterci: Nizozemska 1/2, Hrvatska 1/2

Hrvatska je u pomlađenom sastavu nadigrala Nizozemce u četvrtom kolu Svjetske lige i time učvrstila prvu poziciju i osigurala nastup na završnom turniru u Firenzi. Prva pozicija još nije matematički osigurana, ali Italija je sigurna u plasman kao domaćin te je time i Hrvatska sigurna jer je ni Nizozemska, ni Grčka ne mogu stići.

Utakmica u Nizozemskoj bila je izjednačena u prvoj dionici, a odlučujuća je bila druga četvrtina nakon koje je Hrvatska stekla prednost od 5:3. Do kraja treće dionice povećana je prednost na +3, a Nizozemci su u posljednjih osam minuta uspjeli izbjeći dodatni minus te je dvoboj okončan na 9:6 za Hrvatsku.

Najbolji je kod Nizozemaca bio Cavalje s tri gola, a kod Barakuda se istaknuo Sukno sa četiri zgoditka. Naši su do pobjede došli usprkos tome što nisu iskoristili šest prilika s igračem više.

U drugoj utakmici skupine Italija je slavila 7:4 u Grčkoj. Baš kao i u susretu Nizozemske i Hrvatske, ključna je bila druga četvrtina nakon koje je Italija povela 4:2. Do kraja treće dionice i Azzurri su, kao i naši, povećali na 6:3, a posljednja četvrtina završila je neodlučeno te su Talijani slavili sa 7:4. Samo je Gallo završio susret s dva postignuta pogotka.