Lottomatici dvoboj demotiviranih

Ante Zovko • srijeda, 23.02.2011.

Lottomatica je odnijela pobjedu u Stožicama protiv Olimpije u dvoboju dvije momčadi koje su već prije izgubile šanse za četvrtfinale Eurolige.

Talijani su pobijedili 87:76, a mogli su nanijeti i teži, drugi uzastopni poraz Olimpiji na njezinom terenu, ali se opustio u završnici pa je slovenski doprvak smanjio na prihvatljivu razliku.

Svaka je četvrtina pripala jednoj momčadi. U prvoj je Lottomatica zaprijetila da će se odlijepiti, ali je domaćin uzvratio u drugoj i serijom 10:0 preko Ilievskog i Ožbolta preokrenuo stvari na terenu. Međutim, Olimpija se nije mogla značajnije odvojiti. U završnici poluvremena Jagodnik je s pet uzastopnih poena donio prednost od plus sedam, ali Washington u zadnjoj sekundi smanjuje na 41:37.

Vezane vijesti

U nastavku dekocentrirani su Olimpijini igrači izgubili mnoštvo lopti, a Talijani u 29. minuti imaju +11. U posljednjem je periodu domaćinu zaprijetio rezultatski debakl. Serija 5:0 donijela je 75:59, a malo kasnije bilo je 78:61. Tada su se gosti prilično opustili, Ilievski, Ožbolt i Gregory su smanjili zaostatak, ali poraz Slovenci nisu mogli izbjeći.

Gregory je predvodio Olimpijine strijelce s 18 ubačaja, Ožbolt je upisao 15 poena, Ilievski 14 uz pet asistencija. Damir Markota dobio je 14 minuta i ubilježio četiri poena i sedam skokova. Nihad Đedović bio je najefikasniji na cijeloj utakmici te za pobjednika postigao 20 poena (šut za dva 8/10) uz pet skokova i tri asistencije. 15 je stavio Washington, a 13 Datome.

O tome tko će s prve, a tko s druge pozicije skupine F u četvrtfinale odlučivat će Barcelona i Maccabi.