Liga prvaka - Skupina D, 9. kolo, 24.02.2011.
St. Peterburg 25:31 Flensburg
Flensburg

Nijemci bolji od Rusa

Ivana Strahija • petak, 25.02.2011.

U 'Zagrebovoj' skupini D Flensburg je gostovao kod St. Petersburga i pobijedio 31:25. Time je njemački klub izbio na čelo tablice.

U prvoj utakmici devetog kola Lige prvaka u skupini D Flensburg je nastavio s odličnim rezultatima. Njemački je klub naime, samo pet dana nakon što je porazio Ciudad Real na vlastitom parketu, slavio i u Rusiji, upisavši +6 i dva boda.

Mogao je rezultat inače biti i lošiji po domaće, jer su u 20. minuti Nijemci imali +8 (6:14), a s tom su razlikom otišli i na odmor (9:17). U drugom je poluvremenu međutim koncentracija njemačkih rukometaša popustila te su Rusi smanjili na 14:18 u 36. minuti, pa je trener Ljubomir Vranješ morao uzeti minutu odmora.

To je imalo utjecaja na njegove rukometaše, koji su se brzo pribrali i vratili rezultat čvršće u svoje ruke. Najbolji je strijelac za St. Petersburg bio Orlov (4), dok je za Nijemce Eggert bio odličan s devet pogodaka.

Flensburg je tako nakratko preuzeo prvo mjesto tablice s 14 bodova, dok Real (13) i CO Zagreb (12) u nedjelju igraju jedan protiv drugoga. Vranješ je kazao: "Naš je cilj drugo mjesto tablice skupine D i ova su dva boda izuzetno važna. Preostaje nam još utakmica protiv Bosne, a tu možemo uzeti bodove."

Nakon poraza Rusi imaju male šanse za prolazak dalje, jer im za to treba pobjeda protiv Zagreba u 10. kolu natjecanja po skupinama Lige prvaka.