Mornar zaustavio seriju poraza

Maja Giljanović • subota, 26.02.2011.

Protiv prošlogodišnjeg pobjednika Kupa LEN Cattara vaterpolisti Mornara u Poljudu su pobijedili prvi put nakon pet poraza uzastopce.

MORNAR - CATTARO 11:7 (4:2, 1:0, 3:4, 3:1)

Jadranska liga, 13. kolo
Split, Bazen na Poljudu
Gledatelja: 200
Suci: Štampalija (Šibenik) i Milinović (Split)

MORNAR: Bijač, Burić 2, Marinić-Kragić 2, Čorušić, Kalebić, Oreb 2, Jerković 1, Podrug, Čagalj, Butić, Marelja, Čalić 1, Antonijević 3, Bratić. Trener: Joško Kreković

CATTARO: Krivokapić, Vičević, Vico 1, Živković, Bitter, Bjelobrković 2, Božović 2, Buđen, Bebić 2, Paunović, Dončić, Đurović. Trener: Mirko Vičević

Igrač više: Mornar 7/12, Cattaro 4/8

Peterci: -

Mornar je u posljednjem kolu regularnog dijela sezone na Poljudu protiv Cattara prekinuo negativnu seriju i nakon pet poraza uzastopce, svih pet od euroligaša - 9:13 od Jadrana iz Herceg Novog, 10:16 od Juga, 8:14 od Mornara, 6:14 od Mladosti i 8:13 od Budve - pobijedio prvi put nakon 12. siječnja protiv Kopra (9:8).

Splićani su bolje otvorili susret i nakon prve četvrtine protiv prošlogodišnjeg pobjednika Kupa LEN vodio 4:2. Do kraja prvog poluvremena na listu strijelaca se nakon Marinić-Kragića (2) i Burića pridružio i Antonijević za vodstvo od 5:2 i izgledalo je da je pitanje pobjednika odlučeno.

Gosti, međutim, nisu odustajali i do kraja treće četvrtine stigli su na samo gol zaostatka (6:7), a jednu loptu iza domaćeg golmana Bijača poslao je i bivši mornarevac Bebić.

OD 9. DO 12. MJESTA

Za plasman od devetog do 12. mjesta deveti nakon regularnog dijela protiv 12. i 10. protiv 11. igraju dvije utakmice (drugu na svom bazenu), a bolji je klub onaj koji skupi više bodova. U slučaju istog broja bodova bolji je onaj koji ostvari bolju gol-razliku, a u slučaju da su izjednačeni i po gol-razlici druga utakmica se igra do konačnog rezultata (produžeci i peterci). Pobjednici susreta 9-12 i 10-11 igraju za deveto, a poraženi za 11. mjesto.

Igrači Joška Krekovića nisu izgubili glavu: četiri gola uzastopce Oreba, Antonijevića, Jerkovića i Burića slomila su otpor Kotorana koji su do kraja preko Bebića uspjeli tek smanjiti na 7:11.

Mornara u subotu u Zagrebu čeka prva utakmica četvrtfinala protiv Mladosti, a 11-plasirani Cattaro dočekuje poziciju bolje plasirani Jadran u borbi za plasman od devetog do 12. mjesta.