Medveščak ostao bez četvrtfinala

Maja Giljanović • subota, 26.02.2011.

Aktualni viceprvak Europe Primorac u posljednjem je kolu regularnog dijela Jadranske lige ostavio Medveščak bez četvrtfinala. Ključ je bila prva četvrtina koju su gosti odnijeli rezultatom 2:0 tako da medvjede od subote čeka tek razigravanje za plasman od devetog do 12. mjesta.

MEDVEŠČAK - PRIMORAC 8:10 (0:2, 1:1, 3:3, 4:4)

Jadranska liga, 13. kolo
Zagreb, Bazen na Savi
Gledatelja: 200
Suci: Franulović (Rijeka) i Blažić (Ičići)

MEDVEŠČAK: Selem, Burić 2, Kolar, Čule, Jakovac 2, Milaković 2, Martinić 2, Milaković, Vegar, Geratović, Ćuk, Samodol, Blažević, Jelavić. Trener: Damir Vincek

Vezane vijesti

PRIMORAC: Radić, Brguljan 2, Čučković, Marković, Krivokapić, Kallay, Drašković 2, Azevedo 1, Pavlović 1, Milošević, Lučić, Šetka 1, Milić 3, Gopčević. Trener: Ranko Perović

Igrač više: Medveščak 2/6, Primorac 4/8

Peterci: Medveščak 0/1, Primorac -

Europski viceprvak Primorac zatvorio je Medveščaku vrata u četvrtfinale Jadranske lige, gosti su na Savi preuzeli inicijativu od prvog napada, prvu četvrtinu dobili rezultatom 2:0 i de facto prelomili susret.

OD 9. DO 12. MJESTA

Za plasman od devetog do 12. mjesta deveti nakon regularnog dijela protiv 12. i 10. protiv 11. igraju dvije utakmice (drugu na svom bazenu), a bolji je klub onaj koji skupi više bodova. U slučaju istog broja bodova bolji je onaj koji ostvari bolju gol-razliku, a u slučaju da su izjednačeni i po gol-razlici druga utakmica se igra do konačnog rezultata (produžeci i peterci). Pobjednici susreta 9-12 i 10-11 igraju za deveto, a poraženi za 11. mjesto.

Igrači Damira Vinceka nisu odustajali, u drugoj su četvrtini odigrali 1:1, a sredinom treće četvrtine smanjili su na samo gol zaostatka (Martinić).

Predvođen trostrukim strijelcem kapetanom Nebojšom Milićem ni Primorac, međutim, nije posustao. I treću su četvrtinu okončali s dva gola prednosti (6:4), u četvrtoj su se odvojili i na +4 (8:4) i na koncu slavili 10:8.

Primorac (4.) je u subotu u prvoj utakmici četvrtfinala domaćin Jadranu iz Herceg Novog (5.) koji je u gostima pobijedio Koper (12:10), a Medveščak (9.) u prvoj utakmici razigravanja za plasman od devetog do 12. mjesta gostuje u Šibeniku (12.).