Nice slavila kod drugoligaša

Damir Žbulj • utorak, 01.03.2011.

U četvrtini finala nogometnog Kupa Francuske drugoligaš Stade de Reims ugostio je prvoligaša OGC Nice. Jedan susret odlučivao je o sudioniku polufinala, a pošto je u regularnom dijelu utakmice rezultat bio neodlučen, pobjednika smo dobili tek nakon produžetaka.

Domaćin je nošen odličnom atmosferom i podrškom svojih navijača bolje otvorio susret te su već u četvrtoj minuti mogli do pogotka. Amalfitano je prihvatio loptu, snažno pucao, ali vratar i kapetan gostiju Letizi spriječio je njegov pokušaj. Isti igrač je pokušao samo minutu kasnije, ali vratar je ponovno na mjestu. Furiozni početak domaćih nastavio se i u 11. minuti. Ubačaj Amalfitana atraktivno je volejom pokušao poentirati Courtet, no, lopta je otišla daleko od vrata.

Na odgovor gostiju trebalo se čekati do 16. minute. Pokušao je Mouloungui, ali njegov udarac pogađa vanjski dio mreže. U 26. minuti korner za domaće izveo je Gragnic, no uz paniku i pomutnju u 16-ercu gostiju, lopta nije završila u mreži Nice. Gosti u vodstvo stižu u 31. minuti utakmice. Kontru je povukao Ljuboja, oslobodio se svog čuvara te neobranjivim lob udarcem svladao vratara domaćih Aggasu.

Kako su gosti iznenađujuće poveli, tako su igrači domaće ekipe i izjednačili. Prvo je Aggasa obranio pokušaj Sableja u 16-ercu Reimsa, odlično je u kontri pronašao Fortesa, koji asistira Amalfitanu, za ekspresno izjednačenje domaćina. Gosti su do poluvremena pokušali vratiti prednost, Sable puca preko gola u posljednjim trenucima, a interesantni prvi period igre završio je ipak 1:1.

Nakon samo tri minute nastavka gosti ponovno dolaze u prednost. Nakon kornera Ben Saade i nesigurnosti u obrani domaćih, u kaznenom prostoru najbolje se snalazi Mouloungui, koji šalje loptu u gol. Međutim, igrači Reimsa ponovno nakon kratkog vremena uspijevaju izjednačiti rezultat. Bilo im je potrebno deset minuta, nakon primljenog pogotka, da uzvrate istom mjerom, jer je u 58. minuti Fortes postavio rezultat na 2:2.

Do kraja regularnih 90 minuta rezultat se više nije mijenjao te je pobjednika trebalo potražiti nakon produžetaka, a sretniji i spretniji bili su gostujući nogometaši. Nakon što je Reimsu poništen gol zbog zaleđa u 108. minuti utakmice, nogometaši Nice do pobjedonosnog pogotka stižu šest minuta prije kraja produžetka. Mounier je ubacio s lijeve strane, a Mouloungui postiže svoj drugi zgoditak na utakmici, za pobjedu i plasman u polufinale.