Lille i PSG teško do polufinala

Josip Piršljin • četvrtak, 03.03.2011.

Nakon Nice, u polufinale Francuskog kupa plasirali su se i nogometaši Lillea, PSG-a i Angersa. Parižani su nakon produžetaka slavili protiv Le Mansa, Lille je prolaz izborio preko Lorienta izvođenjem jedanaesteraca, a Angers je bio uvjerljiv protiv Chamberyja.

Prošlogodišnji pobjednik Francuskog kupa, PSG, plasman među četiri najbolje ekipe izborio je nakon produžetaka. Parižani su Le Mans, vodeću momčad francuske druge lige, svladali s 2:0 u zanimljivoj utakmici na kojoj su pokazana dva crvena kartona. U regularnom dijelu utakmice nije bilo pogodaka niti na jednoj strani, premda su obje ekipe imale nekoliko dobrih prilika.

Prije isteka 90. minute i PSG i Le Mans ostali su s igračem manje, najprije je isključen PSG-ov Zoumana Camara, a potom i Mamadou Wague iz Le Mansa. Prvi pogodak na utakmici pao je tek u drugom produžetku, u 109. minuti kada su domaći poveli preko Neeskensa Kebana. Osam minuta kasnije Jean Christophe Bahebeck povisuje na 2:0, te potvrđuje prolaz PSG-a.

U jedinom četvrtfinalnom dvoboju gdje su se sučelila dva prvoligaša, Lille je tek nakon izvođenja jedanaesteraca došao do pobjede protiv Lorienta, osmoplasirane momčadi francuskog prvenstva. Utakmica je bila vrlo čvrsta, bez previše prilika na obje strane.

Golova nije bilo nakon prvih 90 minuta, a mreže se nisu tresle niti nakon 30 minuta produžetaka. Gostujući nogometaši od 64. minute morali su igrati s igračem manje kada im je isključen Bruno Ecuele Manga iz Gabona nakon drugog žutog kartona na susretu. Lille je realizirao svih pet jedanaesteraca, a pobjednički je bio djelo Edena Hazarda. Za Lorient promašio je jedino Arnold Mvuemba, te je konačan rezultat bio 5:3.

Polufinale je izborio i Angers, momčad iz druge francuske lige. Angers je gostovao kod Chamberyja koji trenutno igra u petom razredu francuskog nogometa, a ove sezone u Kupu izbacili su prvoligaše Monaco, Brest i Sochaux. Ipak, dalje nisu mogli jer su gosti uvjerljivo slavili s 3:0.

Mreže su mirovale sve do pred kraj prvog poluvremena, no tada gol za Angers postiže Henry Saivet. U nastavku susreta gosti zabijaju još dva pogotka, te rješavaju sve dvojbe oko putnika u polufinale. U 62. minuti na 2:0 povećava Sebastien Renouard, a za konačnih 3:0 i potvrdu prolaska gol postiže Argentinac Diego Gomez.