Liga prvaka - Skupina D, 10. kolo, 02.03.2011.
Flensburg 25:18 Bosna BH Telecom
Bosna BH Telecom

Flensburg drugi

Ivana Strahija • četvrtak, 03.03.2011.

Njemački klub je pobjedom nad Smajlagićevom Bosnom osigurao drugu poziciju skupine D Lige prvaka, u kojoj se nalazi i naš Zagreb CO.

S +7 protiv sarajevske Bosne je Flensburg Handewitt osigurao drugu poziciju tablice skupine D. Čak su si Nijemci otvorili šansu, iako doduše slabu, da zauzmu vodeću poziciju tablice na kraju, ukoliko Ciudad Real izgubi kod Constante.

Flensburg s Bosnom nije imao pravih problema, iako njemački sastav nije igrao punom snagom. Rukometaši iz Bosne, predvođeni Irfanom Smajlagićem, su se dobro držali tek u prvom dijelu susreta (9:9 u 26. minuti).

Trener Ljubomir Vranješ je zatražio minutu odmora nakon što su njegovi rukometaši postigli svega osam golova u prve 23 minute. Flensburgu nakon toga nije trebalo mnogo da na odmor otiđe s ugodnih 13:9.

U drugom su dijelu domaći rukometaši povećali razliku na 20:12, što je Bosna uspjela smanjiti na -5 (22:17, 58. minuta), dijelom zahvaljujući i tome što je Vranješ u igru uveo mlade igrače i dajući nositeljima igre vremena za odmor.

"Činilo se ponekad da sami sebi stojimo na putu, no borili smo se svim srcem i na kraju smo si mogli dopustiti da uvedemo izmjene jer je sve već bilo riješeno", rekao je Vranješ.

Flensburgov Rasmussen je obranio 15 šuteva, Uvodić i Marjanac imali su svaki po sedam obrana pred mrežom Bosne. Najviše je golova za njemački sastav postigao Eggert (6), dok su Karačić i Čelica upisali po četiri za Bosnu.