LP: Valladolid uvjerljiv, Celje nije uspjelo

Maj Gašparac • subota, 05.03.2011.

U posljednjem kolu rukometne Lige prvaka rukometaši Chamberyja na domaćem su terenu svladali Rhein-Neckar Löwen rezultatom 32:27, Barcelona je na gostovanju u Celju slavila rezultatom 30:27, a španjolski Valladolid svladao je Schaffhausen rezultatom 35:26.

Rukometaši Chamberyja na svojem su terenu pobijedili njemački Rhein-Neckar Löwen rezultatom 32:27. Prvo poluvrijeme završeno je samo s jedim pogotkom prednosti u korist Francuza, rezultatom 17:16, a rukometaši Chamberyja utakmicu su "prelomili" početkom drugog dijela kada su zabilježili seriju od četiri uzastopno postignuta i niti jednog primljenog pogotka.

Vrlo dobar nastup zabilježio je vratar francuske momčadi Cyril Dumoulin, a gostujućoj obrani najviše su problema zadavali Damir Bičanić koji je postigao šest pogodaka te Ólafur Stefánsson, najbolji strijelac susreta s osam postignutih zgoditaka.

Zahvaljujući pobjedi nad Löwenom, rukometaši Chamberyja uspjeli su se plasirati u osminu finala, a na ruku im je išao i rezultat drugog susreta u skupini gdje rukometaši Celja nisu uspjeli svladati Barcelonu. Susret Chamberyja i Löwena vodio je hrvatski sudački par Matija Gubica i Boris Milošević.

Rukometaši Celja u susret protiv Barcelone ušli su vrlo motivirani jer su znali da ih samo pobjeda protiv Španjolaca vodi u osminu finala. Iako su Celjani na parketu dali sve od sebe i borili se tijekom cijele utakmice, na kraju su pobjedu ipak odnijeli Španjolci koji su slavili rezultatom 30:27.

U prvom poluvremenu niti jedna momčad nije uspjela stvoriti veću prednost, Celjanima je trebala pobjeda za prolaz u osminu finala te su bili vrlo motiviranu i na kvalitetan način su uspijevali parirati favoriziranim Španjolcima. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 16:15 u korist Barcelone, a domaćini su imali dobru priliku izjednačiti u posljednjem napadu, no nespretno su reagirali i izgubili loptu te se na odmor otišlo s pogotkom prednosti gostujućih rukometaša.

U drugom poluvremenu igralo se "gol za gol", a rukometaši Barcelone pobjedu su izborili tek u posljednjih desetak minuta susreta kada su prednost povećali na tri pogotka razlike i takvu ju održavali do kraja utakmice. Petar Metličić postigao je sedam pogodaka za slovensku momčad, dok je Mirko Alilović zabilježio 11 obrana.

Španjolski Valladolid pred svojim navijačima uvjerljivo je svladao momčad Schaffhausena rezultatom 35:26. Domaći rukometaši slabije su otvorili susret te su nakon prvog poluvremena imali prednost od samo dva pogotka prednosti, rezultat je bio 15:13, a pobjedu su osigurali u drugom dijelu kada su zaigrali na višoj razini i ostavili goste bez izgleda.