Osijek - Inker: Debitirala Osijekova pojačanja

Slađana Lučić • srijeda, 07.03.2001.

Nogometaši NK Osijeka napokon imaju razloga za zadovoljstvo. Nakon gubitka šest bodova u prvenstvenim susretima sa Hrvatskim dragovoljacem i Šibenikom - klubovima koji nisu ni blizu ulaska u "Ligu za prvaka" pokazali su solidnu igru u susretu sa trećeligašem Inkerom iz Zaprešića. Osječani su u prvom susretu četvrtfinala hrvatskoga Kupa svladali goste iz Zaprešića sa 4:0. Rezultat je prije svega razveselio trenera Stanka Mršića, koji je trebao "znak" kako sreća nije okrenula leđa lideru prvenstva uoči subotnjega gostovanja u Splitu.

Pred 500-tinjak gledatelja debitirali su Halilović i Kukuč koji su napokon dobili pravo nastupa te povratnik Alen Petrović. Na klubi za pričuve ostao je kapetn Ivo Ergović, koji se žalio na ozljedu, no, pravi su razlog ne igranja Ergovića žuti kartoni zbog kojih neće nastupiti u susretu sa Hajdukom. Mršić je to naravno iskoristio za provjeru ostalih igrača.

Prvih 45 minuta Osijek je prijetio preko Vuke i Turkovića no sve do 13. minute nije bilo pravih akcija. Tada je ubačenu loptu Beširevića u kazneni prostor Vuka iz prve prosljedio do Turkovića, a ovaj je bez većih problema svladao vratara Bronića. Prvi udarac gostiju zabilježili smo tek u 29. minuti, no pet minuta kasnije trećeligaš iz Zaprešića imao je prigodu za izjednačenje. Grešku Kukoča, ( zamjena Gašparu na mjestu libera ) iskoristio je Peranović , no isti je igrač doslovno pogodio istrčalog vratara Balića. Do kraja prvoga dijela Turković nije iskoristio još tri prigode za zgoditak, a jednu je prigodu propustio i mladi Vuka. U drugom poluvremenu na mjesto zadnjeg veznog Mršić je umjesto Halilovića uveo Petrovića što se pokazalo boljim riješenjem u povezivanju igre Osijeka. Tako je u 53.minuti ponovo Beširević asistent za 21-godišnjeg Brkića koji dovodi bijelo-plave u vodstvo od 2:0. a isti su akteri zaslužni i za treći, ali ne i posljednji zgoditka susreta. Naime, u sučevoj nadoknadi Mitu se našao u ulozi asistenta za osječkoga stopera Neretljaka, koji je po treći put svladao gostujućeg vratara Bronića.

Stanko Mršić , trener Osijeka: "Rezultat nije bio upitan jer mi smo ipak prvoligaški klub dok oni igraju u trećoj ligi. Htjeli smo provjeriti neke i igrače i jedino je upitno bilo sa kojom razlikom ćemo pobjediti Zaprešić. Nismo igrali nešto posebno s obzirom na 2-3 nova igrača u ekipi koji su ujedno osvježili momčad uoči susreta sa Hajdukom. Osobno sam zadovoljan rezultat 4:0 i mislim da možemo mirnije ući u uzvratni susret, a ja se nadam i finalu. "

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913