Zagreb - Varteks: Rezultat koji vara

Alan Sinovčić • srijeda, 07.03.2001.

Prva četvrtfinalna kup utakmica između Zagreba i Varteksa odigrana na stadionu u Kranjčevićevoj završena je rezultatom koji ne oslikava na pravi način igru u 90 minuta. U prvih pola sata utakmice Varteks je imao više od igre, a lopta se gotovo cijelo vrijeme nalazila na polovici Zagreba. Varaždinci su prvi put zaprijetili već u 4. minuti, kada se u izglednoj prilici našao Bjelanović. U 7. minuti nakon slobodnog udarca Sklepića Bratković puca glavom što Tomić jedva brani. Nakon kornera kojeg je izveo Sklepić, Karić puca malo pored vratiju.

Zagrebaši su prvi puta ozbiljnije zaprijetili nakon što je Franja iz kornera u 20. minuta pucao direktno na gol, ali Šimunić je bio na mjestu. Samo 4 minute nakon toga Varaždinci ponovno prijete, Sabolčki pogađa vratnicu, a ubrzo potom uslijedili su i opasni udarci Madunovića i Kastela iz slobodnog udarca sa 30 metara.

Zagrebaši se tek nakon više od pola sata uspijevaju osloboditi pritiska gostiju, pa nakon jednog opasnog prodora u 41. minuti vratar gostiju ruši Štroka, a sudac Strunje bez oklijevanja pokazuje na bijelu točku. Egzekutor je bio Franja. Tada se Varteksovi igrači još više otvaraju, što Zagrebaši koriste već 4 minute kasnije. Nakon neuspjelog zaleđa varaždinske obrane Čižmek ubacuje Lovreku koji jednostovno poentira za 2:0.

U drugoj minuti nastavka već je 3:0. Čižmek izvodi slobodni udarac sa 18 metara, lopta se odbija od nekog u zidu i dolazi do Bulata, koji loše puca, ali tu bezopasnu loptu Varaždinac Kristić greškom šalje u svoju mrežu. Tih 3:0 zadovoljilo je Zagrebaše koji su usporili tempo igre, a napadi Varaždinaca su bili tek jalovi pokušaji da se smanji visoko vodstvo. Do kraja smo zabilježili tek priliku Lovreka na dodavanje Čižmeka, što je Šimunić teško obranio, i slobodni udarac Karića sa 18 metara, kada je lopta prošla tik uz vratnicu Zagrebovog gola.

Branko Karačić, trener Zagreba: "Nakon dva poraza koje smo doživjeli u prvenstvu naši su igrači u utakmicu ušli malo prestrašeno, u grču. Varteks je to iskoristio tako što su cijelo vrijeme imali terensku nadmoć. Na našu sreću, nisu iskoristili svoje tri 100-postotne šanse, dok smo mi pogodili goto sve što smo uputili prema golu."

Ivan Katalinić, trener Varteksa: "U utakmicu smo ušli sa željom da što prije damo gol i pokušamo riješiti utakmicu. Cijelo vrijeme smo bili bolji, ali nakon diskutabilnog jedanaesterca i velike pogreške našeg Kristića Zagreb je lako došao do 3:0. Vjerujem da ipak još nije sve gotovo i da možemo iznenaditi Zagreb u uzvratu."

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913