Hrvatska ponovno pobijedila Grčku

Maja Giljanović • utorak, 22.03.2011.

Hrvatski su vaterpolisti još jednom pobijedili izabranu vrstu Grčke u kvalifikacijama za završni turnir Svjetske lige. U Zagrebu je bilo 14:10...

HRVATSKA – GRČKA 14:10 (4:2, 3:3, 4:2, 3:3)

Svjetska liga, Skupina C, 5. kolo
Zagreb, Bazen na Savi
Suci: Moliner (Španjolska) i Reinink (Njemačka)
Gledatelja: 400

HRVATSKA: Pavić, Burić 3, Bošković 3, Paškvalin, Joković 2, Karač, Marković, Buljubašić, Vukičević, Muslim 2, Hinić 2, Obradović 2, Selem. Izbornik: Ratko Rudić

GRČKA: Karampetsos, Mylonakis, Elmisian, Miralis 3, Delakas 1, Theodoropulos, Afrioudakis 1, Ntoskas 2, Fountoulis, Kolomvos 1, Alichanidis 1, Voulgarakis 1, Tsalankis. Izbornik: Srđan Andrić

Igrač više: Hrvatska 4/8, Grčka 2/5

Peterci: Hrvatska -, Grčka 1/1

I bez Sandra Sukna, Andra Bušlje, Nikše Dobuda i Samira Baraća u utakmici petog kola kvalifikacija Svjetske lige u Zagrebu između Hrvatske i Grčke epilog nije bio drugačiji od prethodna četiri nastupa u Skupini C. Gosti su prvi preuzeli vodstvo, ali gol Ntoskasa iz peterca za 1:0 bio je prvi i jedini put da su bježali europskim prvacima. Damir Burić i Maro Joković su zabili za prvo vodstvo prvoplasirane momčadi Skupine C, a ubrzo nakon što je Kolomvos izjednačio na 2:2 golovima Burića i Miha Boškovića do kraja prve četvrtine odvajamo se na +2.

U trenutku kad je Muslim pogodio za 5:2 izgledalo je da goste čeka potop, međutim, nisu podvili rep. Dvije lopte su iza Josipa Pavića pospremili Ntoskas i Afroudakis i stigli na samo gol zaostatka samo da bi u završnici četvrtine ponovno ostali bez daha i do kraja prvog dijela primili nova dva gola, Karampetsos je ovog puta bio nemoćan na šuteve Boškovića i Paula Obradovića.

Početkom drugog poluvremena iz napada s igračem više Alichandis Grke dovodi na 5:6 i baca novu rukavicu izazova odabranicima Ratka Rudića, a oni odgovaraju kako i priliči europskim prvacima. Do kraja treće četvrtine precizni su Igor Hinić dvaput i Joković i na semaforu svijetli 11:7, a do konca susreta među strijelce su se po još jednom upisali i Burić, Bošković i Obradović (gostima je glavu iznad vode s tri gola držao Miralis) i Grke nakon 10:4 u Ateni u Zagrebu pobijedili 14:10.

Hrvatska koja je plasman u Firenzu na Final 8 osigurala prošli mjesec na gostovanju u Nizozemskoj pobijedila je i peti put u petom nastupu, a prigodu su dobili i talentirani juniori Petar Juraj Salem, prvi igrač Medveščaka u reprezentaciji nakon 1995. godine, koji je upisao i jednu obranu i Žabac Ante Vukičević.

U posljednjem kolu 19. travnja u Rijeci gostuju viceprvaci Europe Talijani koji su večeras pobijedili posljednjeplasirano Oranje 9:5 i ostavili Nizozemce i dalje bez osvojenog boda.