Caja povela protiv Maccabija

Branko Barić • utorak, 22.03.2011.

Caja Laboral iskoristila je prednost domaćeg terena i povela u četvrtfinalnoj seriji Eurolige protiv velikog Maccabija. Važnu ulogu u toj pobjedi odigrao je i naš Stanko Barać koji je predvodio svoju momčad po ukupnoj valorizaciji..

Iako su gosti na samom startu poveli s 5:2, prva četvrtina u potpunosti je otišla na stranu Caje Laboral, i to ponajviše zahvaljujući Stanku Baraću koji je u prvih deset minuta ubacio osam poena. Drugi period donio je nastavak dominacije domaćih čija prednost doseže i 15 razlike u 14. minuti (35:20), dok se na veliki odmor odlazi s 46:32.

Odličnim otvaranjem drugog poluvremena od strane Richarda Hendrixa Maccabi se približava na svega minus pet i tako vraća u igru, no ne uspijeva pronaći snagu za potpuni preokret. Sve do sredine posljednje četvrtine razlika se kretala između pet i deset poena, a onda serijom 7:0 momčad Duška Ivanovića odlazi na plus 12 i rješava pitanje pobjednika.

U konačnih 76:70 Barać je ugradio 17 poena (6/8 za dva, 1/1 za tri) uz šest skokova u 23 minute provedene u igri. Pratili su ga David Logan s 14 poena (4/7 za tri) i Mirza Teletović s 12 poena i 11 skokova. Hendrix je sa 16 poena i isto toliko skokova (sedam napadačkih) bio uvjerljivo najbolji pojedinac u poraženoj momčadi.

Drugi četvrtfinalni susret na rasporedu je u četvrtak u Tel Avivu.