Pargo u posljednjoj sekundi srušio Caju

Branko Barić • četvrtak, 24.03.2011.

Maccabi je u drugoj četvrtfinalno utakmici protiv Caje Laboral došao do toliko željene gostujuće pobjede, koja mu sad otvara priliku da sljedećeg tjedna u Tel Avivu izbori Final Four. Junak susreta zove se Jeremy Pargo, koji je šutem sekundu prije kraja donio veliko slavlje Izraelcima..

Domaćini su i ovog puta bolje ušli u susret i u petoj minuti preko raspoloženog Fernanda San Emeterija stigli do 16:9. Na drugoj strani Maccabi se oslanjao na igru leđima Sofoklisa Schortsanitisa koji je zadavao mnogo problema Stanku Baraću i Estebanu Batisti, i na čijim krilima gosti se vraćaju na 19:19. Tricom Mirze Teletovića momčad Duška Ivanovića na prvi interval ipak odlazi s prednošću 22:19, a u drugoj dodatno "pojačava gas". Ponajviše zahvaljujući tricama Davida Logana i San Emeterija u 18. minuti je 44:32, a gosti do kraja poluvremena uspijevaju to smanjiti na 44:36. Schortsanitis je do tog trenutka postigao gotovo polovicu koševa svoje ekipe (17), a San Emeterio na drugoj strani 15.

Treća četvrtina u potpunosti pripada Maccabiju koji je već do 24. minute poravnao na 51:51 i u potpunosti se vratio u igru. Od tada pa do sredine posljednje četvrtine igralo se koš za koš, ali nakon trice Marcelinha Huertasa i dvice Teletovića Caja Laboral ima naizgled kapitalnih 75:68 četiri minute prije kraja. Ipak, budi se Lior Eliyahu koji zabija svoja prva četiri poena u utakmici, a David Blu tricom donosi izjednačenje 75:75.

Minutu prije kraja domaći su opet na 81:77, no i to uspijevaju prokockati. Prvo Eliyahu zabija polaganje uz dodatno bacanje, potom Huertas gubi loptu, nakon čega još radi osobnu pogrešku na Jeremyju Pargou. Nakon što je Pargo postigao jedno slobodno bacanje za 81:81, domaćinima je ostalo malo više od pola minute za napad. David Logan preuzeo je odgovornost i pokušao ulaskom riješiti utakmicu, no promašio je polaganje. Na drugoj strani ostalo je dovoljno vremena da Pargo uzme loptu u svoje ruke i sam si kreira šut s poludistance kojim sekundu prije kraja postavlja konačnih 81:83.

Schortsanitis je susret okončao s 22 poena, Blu s 18, a Pargo je ubacio 13 poena uz osam skokova i četiri asistencije. San Emeterio i Batista ubacili su po 17 poena kod poraženih, dok je Teletović ubacio poen manje. Barać je u 13 minuta igre ubacio šest poena (1/2 za dva, 4/4 slobodna bacanja) uz dva skoka.

Četvrtfinalna serija između ove dvije momčadi sada je izjednačena na 1-1, a treća utakmica na rasporedu je sljedećeg utorka.