Domaći porazi Reala i Barcelone

Edvard Burić • četvrtak, 24.03.2011.

Valencia je pobjedom u Madridu (75:81) izjednačila omjer protiv Reala, a Panathinaikos je pobjedom u Barceloni (71:75) također izjednačio ukupni omjer na 1-1.

Madridski Real nije uspio još jednom pobjedom u svojoj dvorani nad Valencijom doći na korak do Final Foura Eurolige. Vrlo zanimljiva utakmica riješena je tek u posljednjoj minuti dvoboja slavljem gostiju.

Domaći su kvalitetnije ušli u utakmicu i poveli 19:11. Ipak, razlika se do kraja prve četvrtine gotovo potpuno otopila. Završilo je 19:17. Tricom Veličkovića Real je i u drugoj četvrtini imao solidnu zalihu (31:22), a na poluvrijeme je otišao s +3 (38:35) i to zahvaljujući trici Vidala pri neriješenom rezultatu.

Vezane vijesti

Real po običaju u ovoj utakmici bolje igrao početak, a Valencia kraj četvrtine. Od 43:35 za domaći sastav početkom drugog poluvremena, u posljednjih se deset minuta ušlo s 59:54, ali za Valenciju.

Naravno, Real opet kreće dobro, radi seriju 7:0 za 61:59, a Valencija uzvraća. Ima 66:69, a prednost na strani gostiju je i nakon koševa Savanovića i Cooka (72:75). Kod tog rezultata Nando De Colo za Valenciju promašuje tricu, a to kažnjava Mirotić - 74:75.

Omar Cook potom tricom vraća +4 za Valenciju (74:78), Prigioni na drugoj strani promašuje i gosti nose veliku pobjedu. Završilo je 81:75 za Valenciju.

Pobjednički sastav predvodio je Omar Cook s 20 koševa i šest asistencija. Pratio ga je Richardson sa 17 poena i četiri skoka. Kod Reala jedini "dvoznamenkasti" bio je Sergio Llull s 18 koševa kojima je pridodao pet asistencija i tri skoka. Naš Ante Tomić za nešto više od 19 minuta provedenih na parketu skupio je šest koševa ( šut 2/7 iz igre) i skokova (2+4) te po jednu asistenciju, osvojenu i izgubljenu loptu.

U drugoj utakmici Barcelona je odigrala dobro prvo poluvrijeme, ali to je bilo premalo za dobiti po drugi put Panathinaikos u samo tri dana. Prvu četvrtinu Barcelona je dobila 17:10, a do poluvremena je razliku još malo i povećala (38:28).

Usprkos zaostatku od deset poena na poluvremenu, Grci se nisu predali. Treći period dobivaju 28:19 i dolaze na minimalan zaostatak (57:56). Zabijaju i prvi koš u posljednjoj četvrtini te na taj način preuzimaju vodstvo (57:58). Sato tricom razliku i podebljava - 57:61. Pao je imao i 64:72, ali Barcelona košem Navarra dolazi na samo -1 (71:72).

U nastavku Diamantidis zabija prvo slobodno bacanje, drugo promašuje (71:73), ali to ne kažnjava Slovenac Lakovič koji promašuje tricu. Batiste je ubacio zadnje koševe na utakmici za 71:75.

Za grčkog predstavnika najviše su ubacili Sato (18 koševa uz četiri skoka) i Diamantidis (17 koševa, dva skoka, pet asistencija). Kod Katalonaca najviše je koševa postigao Carlos Navarro - 19.

Četvrtfinalna serija igra se na tri pobjede, a sada će u iduće dvije utakmice domaćini biti Valencia protiv Reala i Panathinaikos protiv Barcelone.