Kamen Ingrad - Dinamo: Modri razbili Kamen

Bojan Purić • srijeda, 07.03.2001.

Boško Balaban i danas neumoljiv (Snimio: Dražen Patarčić)

Prva četvrtfinalna utakmica Hrvatskog nogometnog kupa bila je pravi doživljaj za mještane Velike, mjesta iz kojeg potječe hit domaće nogometne sezone, Kamen Ingrad. Na putu do četvrtfinala Kamen Ingrad (nekad se klub zvao Papuk) eliminirao je Rijeku u šesnaestini finala (2:0) i Zadar u četvrtfinalu (2:1). Za njihovu momčad igra i nekoliko igrača s prvoligaškim iskustvom u nogama. Uzme li se sve to u obzir, ne iznenađuje respektabilna brojka od 4000 gledatelja na današnjem susretu.

Trener Dinama prof. Hrvoje Braović nije nimalo potcijenio domaćine i izveo je najbolji sastav kojim raspolaže. Dinamovci si ovaj put nisu dozvolili "Dugo Selo" pa je ostvarena glatka pobjeda od 4:0. U prvom poluvremenu postignut je jedan pogodak, onaj Boška Balabana u 20. minuti. Isti igrač udvostručio je prednost "modrih" u 54. minuti, a posao su dovršili Mario Bazina u 80. minuti i Renato Pilipović u 83. minuti iz kaznenog udarca.

Ovime je Dinamo osigurao veliku prednost, pa zaista ne bi smio imati teškoća u uzvratnoj utakmici i prolasku u polufinale.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913