Švicarci iznenadili Francuze

Ivana Strahija • petak, 25.03.2011.

Prve utakmice osmine finala rukometne Lige prvaka donijele su nemalo iznenađenje, švicarski Kadetten Schaffhausen pobijedio je Montpellier braće Karabatić. HSV pak je protiv Valladolida upisao +6.

HSV Hamburg – Cuatro Rayas Valladolid 28:22 (11:15)

Prvo poluvrijeme nije najbolje krenulo za Nijemce. Španjolci (pre)lako odlaze na 0:3, pa na 3:7. Trener Martin Schwalb uspijeva trgnuti svoje momke, pa se HSV vraća u utakmicu na 7:8, ali tada španjolski trener Juan Carlos Pastor upotrebljava posebnu taktiku kako bi nadoknadio igrača manje zbog isključenja, te u igru šalje dodatnog igrača umjesto golmana. Španjolci na odmor odlaze s lijepih 11:15, a njemačka strana izgleda izgubljeno.

Tako je i u prvih desetak minuta drugog dijela, u kojima Španjolci nastavljaju voditi i imaju 15:19 u 39. minuti. No tada Valladolid griješi i ne iskorištava napad, nadovezuje se par obrana golmana Bittera i rezultat se odjednom mijenja, Lindberg (6) pogađa za izjednačenje na 19:19 u 43. minuti a Flohr (4) odmah potom pogađa za 20:19. Nakon toga je HSV u potpunosti preuzeo kontrolu nad parketom i zaplovio prema pobjedi.

Schwalb nakon takve utakmice nije bio oduševljen: "Ovo je tek prva od dvije utakmice, a rezultat za nas nije sjajan i bit će nam izuzetno teško u uzvratu. U ovom smo susretu imali jako puno pogrešaka u prvom dijelu, na sreću u drugom su nas golman Bitter i odlična obrana izvukli iz rezultatske rupe. No, Valladolid je pokazao da je izuzetno jaka ekipa i zato nam današnja pobjeda ne znači baš puno za uzvrat."

Kadetten Schaffhausen – Montpellier MAHB 31:26 (17:11)

Po prvi puta u svojoj rukometnoj povijesti Kadeti mogu do četvrtfinala Lige prvaka, što je nemala senzacija. Francuski prvak Montpellier nije se iskazao u Švicarskoj i na kraju može biti sretan što je izgubio samo -5.

Francuska je momčad u Švicarsku stigla bez Accambraya, Hameda i Di Pande, a to se u njenoj igri itekako osjetilo. S druge strane vladao je odlični vratar Gustvasson, koji je sa 17 obrana izluđivao gostujuću ekipu.

Tek je početak susreta bio neizvjestan, nakon čega su Švicarci nezaustavljivo krenuli naprijed, pogonjeni odličnim napadom koji nije imao poteškoća s iskorištavanjem velikog broja francuskih pogrešaka. U 45. minuti je potop Francuza potpun a semafor pokazuje 26:16, nakon toga i 29:19. To je vjerojatno bilo ipak prevelika sportska blamaža za ekipu Montpelliera, koji uspijeva u seriji 2-7 smanjiti na -5.

U uzvratu u Francuskoj, koji se igra 3. travnja, Montpellier će morati pošteno zapeti i uvelike poboljšati svoju igru te pobijediti s najmanje +6 ukoliko ne želi ispasti od Švicaraca.