Barcelona, Kiel i Ciudad Real prošli dalje

Mišo Gulić • subota, 02.04.2011.

Današnji susreti osmine finala rukometne Lige prvaka donijeli su nam još tri sudionika četvrtfinala. Kiel i Ciudad Real su na domaćem terenu potvrdili pobjede iz prvih susreta, dok je Barcelona imala nešto više posla u Mađarskoj kod Veszprema.

THW Kiel – KIF Kolding 36:24 (20:11)

Nijemci su potvrdili pobjedu iz prvog susreta domaćim uspjehom te su se plasirali u daljnji tijek natjecanja. Gosti su se držali do 19. minute kada je na semaforu bilo 12:9, ali furioznih 10 minuta domaćih bilo je dovoljno da serijom 8-1 dođu do uvjerljivih 20:11 koliko je bilo na poluvremenu utakmice.

U drugom dijelu susreta domaći trener Gislason dao je priliku igračima sa klupe, a možda i posljednji susret za Zebre odigrao je Jerome Fernandez, koji sljedećeg tjedna potpisuje za Toulouse. Na kraju vrlo uvjerljiva i zaslužena pobjeda Kiela i nada kako će u četvrtfinalu izbjeći njemačke momčadi.

Renovalia Ciudad Real – Chambery Savoie 36:19 (18:8)

Chambery nije imao nikakve šanse u ogledu s nezaustavljivim Ciudad Realom. Domaći su u užarenoj atmosferi vrlo rano "otpuhali" nade gostiju, a prvo ime bio je nekadašnji Zagrebaš Kiril Lazarov sa sedam pogodaka.

Razloga za zadovoljstvo imao je trener Ciudada Dušebajev koji je kazao: "Čestitam svojim igračima na vrlo dobro odrađenom poslu. Nakon odličnih prvih petnaest minuta, ostatak utakmice bio je prilično jednostavan za moju momčad."

Pomiješanih osjećaja bio je pak Hrvat u redovima Chamberya Damir Bičanić: "Vrlo sam tužan zbog ispadanja, pogotovo gledajući ukupan rezultat, ali isto tako sam sretan što smo dosegli ovu fazu natjecanja s našom mladom momčadi."

MKB Veszprem – Barcelona-Borges 30:26 (15:8)

Silan otpor pružio je Veszprem favoriziranoj Barceloni. Već nakon samog otvaranja susreta, nošeni sjajnom podrškom svojih navijača, Mađari su u 18. minuti imali 10:3, a prednost od sedam pogodaka su zadržali sve do samog poluvremena.

Početak drugog dijela nije nagovještavao pad domaćih, ali sjajnom serijom Barcelone od 7:1 u 45. minuti rezultat je izjednačenih 20:20. Nisu se Mađari predavali i na kraju su ipak upisali "pirovu" pobjedu od 30:26.

Gostujući strateg Xavi Pascual bio je zadovoljan ishodom: "Znali smo da će biti teško, ali ipak smo na kraju uspjeli. Veszprem se kao i prošle godine pokazao jakim suparnikom, a mi smo sretni što je još jedna teška utakmica iza nas.

Domaći trener Lajos Mocsai, oduševljen publikom, je rekao: "Ovogodišnja i prošlogodišnja utakmica imaju zaista mnogo sličnosti, a mi smo bili uvjereni kako možemo pobijediti dostatnom razlikom nakon prvog poluvremena. Posebno se moram osvrnuti na publiku koja je bila zaista fantastična."

Ponovno se istaknuo Marko Vujin, koji je sezonu završio sa 98 golova u 12 susreta, čime je uvjerljivo prvo šutersko ime ove sezone.