Flensburg, Hamburg i Montpellier u četvrtfinalu

Mišo Gulić • nedjelja, 03.04.2011.

Njemački velikani sa stilom su ušli u sljedeću fazu natjecanja, a Montpellier se provukao protiv Schaffhausena koji je iznad očekivanja namučio Karabatića & Co...

Tri nedjeljna susreta donijela su i posljednju trojku četvrtfinalista rukometne Lige prvaka. Njemački dvojac, Flensburg i Hamburg te francuski Montpellier opravdali su status favorita i sa strepnjom će iščekivati ždrijeb i sljedećeg protivnika na putu do vrha.

SG Flensburg-Handewitt - SC Pick Szeged 33:20 (18:8)

Ako je uopće i bilo sumnje oko prolaska u četvrtfinale ona je kratko trajala, jer su domaći odmah na startu postavili stvari na svoje mjesto. U samom početku utakmice posebno inspirairan djelovao je Eggert koji je susret zaključio sa fantastičnih 14 pogodaka.

Nakon sjajnog prvog dijela (18:8), domaći nisu posustajali niti u drugom, te su održavali prednost do samog kraja kada je semafor pokazao 33:20.

Domaći trener Ljubomir Vranješ bio je silno zadovoljan predstavom svoje momčadi: "Način na koji smo odigrali prvo poluvrijeme bio je savršen, a mislim kako bolje od ovoga niti ne ide", dok je gostujući strateg Skaliczki kazao: "Mi smo bili previse statični i nesigurni u napadu pa bolje od ovog nije išlo."

Nakon dvomjesečne pauze zbog ozljede prve minute je upisao i Mogensen.

Cuatro Rayas Valladolid – HSV Hamburg 33:35 (16:19)

Uzvrat u Španjolskoj donio je novu pobjedu Hamburgu i zasluženi plasman u četvrtfinale. Iako su tijekom cijele utakmice takmaci bili u egalu te se izmjenjivali u vodstvu, na kraju su gosti parket napustili uzdignutih ruku.

Dobro raspoložen bio je i Hrvat u redovima HSV-a Blaženko Lacković: "Znali smo da moramo dobro otvoriti utakmicu i da će to biti ključ, a moram reći kako smo na kraju sasvim zasluženo prošli dalje."

Juan Carlos Pastor, trener Valladolida, nije bio zadovoljan obranom: "Nakon što smo odigrali jako slabo u obrani, boljem se nismo ni mogli nadati. Jedini koji su bili na nivou su naši sjajni navijači."

Montpellier MAHB – Kadetten Schaffhausen 35:27 (21:14)

Pravu dramu priuštili su gledateljima Montpellier i Schaffhausen. Tijekom cijelog susreta Švicarci nisu dali domaćima da se opuste i stalno su im puhali za vrat pa je sredinom prvog dijela rezultat bio 10:8, a nakon toga Francuzi ubacuju u brzinu više i nakon nekoliko minuta rezultat je 16:10. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 21:14.

Drugi dio donio je brz povratak gostiju pa su u 38. minuti imali samo minus tri (23:20), ali nekoliko brzopletosti ponovno ih je dovelo u nezavidnu situaciju, a za novi povratak nisu imali snage. Konačnih 35:27 odvelo je Francuze u novu rundu natjecanja.

Patrice Canayer, trener Montpelliera: "Ponosan sam što je moja ekipa pokazala karakter svaki put kad bi se protivnik približio, a posebnu čestitku zaslužuju i suci koji odradili sjajan posao."