Zadru pobjeda u Sinju

Iz ŠSD Sinj:Mišo Gulić • ponedjeljak, 04.04.2011.

Prva utakmica četvrtog kola Lige za prvaka odigrana je u Sinju između Alkara i Zadra. Danima unaprijed najavljivana utakmica i sjajna atmosfera, sputali su domaće košarkaše pa su Zadrani vrlo lako upisali nove bodove.

Prepuna dvorana i sjajna atmosfera izgleda da su bili previše za domaće košarkaše. Već pola sata prije podbacivanja više od 1000 gledatelja, natiskanih u sinjskoj dvorani, stvorili su zaista sve preduvjete za još jednu košarkašku feštu.

Boris Poljak, trener Alkara: "U susret smo ušli jako nervozno i nismo se držali zadanog plana. Šuterski smo odigrali katastrofalno, a jedanaest izgubljenih lopti do poluvremena je bilo previše. Zadar je zasluženo slavio i ne preostaje nam ništa doli čestitati. Malo mi je žao što nismo publici priuštili bar malo neizvjesnosti, ali život ide dalje."

Ivica Radić, Alkar: "Čestitam Zadranima na pobjedi. Oni su susret odigrali čvrsto i jako i nisu nam dali prostora za bolji rezultat. Obranu čak i nismo odigrali toliko loše, ali u napadu nismo imali rješenja."

Pino Grdović, trener Zadra: "Čestitam domaćinima na atmosferi koju su stvorili, ali ipak mi smo bili bolji i zasluženo smo slavili. Lijepo je vidjeti da postoji ovakav košarkaški zanos kao u Sinju i iskreno se nadam da će grad znati poduprijeti ovaj projekat."

Marko Car, Zadar: "Nismo dopustili Alkaru da iskoristi ovu veličanstvenu atmosferu i zadovoljni smo kako smo odigrali cijeli susret. Alkaru želim puno sreće u nastavku sezone."

Odmah na startu dvoboja Zadrani su Sinjanima dali do znanja što ih čeka. Prije nego su se domaći snašli, u šestoj minuti na semaforu je svjetlilo 14:0 za Zadar. Silna nervoza očitovala se kroz mnogo izgubljenih lopti pa Zadranima i nije preostalo ništa drugo nego uzeti ponuđeno.

Prve koševe Alkara postiže Blajić sa crte za slobodna bacanja, dok iz igre pogađa Anzulović u sedmoj minuti za 17:4. Nisu se Sinjani predavali pa su do kraja četvrtine ipak došli na prihvatljivih minus sedam (12:19).

Drugu četvrtinu sjajno su otvorili igrači Zadra ne ostavljajući domaćina niti najmanju nadu u povoljan ishod, a u 15. minuti, serijom 12-0 odlaze na velikih 33:15. Sjajan je u tom razdoblju bio Marko Car koji je sa ubačenih 17 koševa u prvom dijelu bio nerješiva enigma za igrače trenera Poljaka.

Dovoljno o svemu govori podatak kako su Sinjani od 11. do 17. minute bili bez ubačaja, a post je prekinuo Radić koji je jedini u dresu Alkara zaslužio prolaznu ocjenu.

Drugo poluvrijeme Zadrani nastavljaju u istom ritmu, a neumoljivo trpa Car koji je na kraju u igri proveo punih 40 minuta, što je zaista bila neshvatljiva odluka gostujućeg stratega Grdovića, pogotovo jer je utakmica bila davno riješena.

Rekordnih plus 27 (51:24) u 26. minuti djelovalo je pomalo nestvarno domaćim navijačima, koji ni tada nisu posustajali sa pjesmom i podrškom pa su se domaći ipak malo pribrali i kraj trećeg perioda zaključili rezultatom 53:34 u korist Zadra.

U zadnjoj dionici susreta gledali smo odrađivanje posla od strane Zadra, sve do konačnih 69:52 i zasluženog slavlja.

Kako si igrali, košarkaši Alkara mogu biti i sretni sa "samo" minus 17, a podatak od čak 28 ispucanih trica, od kojih su ušle tek četiri, dovoljno govori o bezidejnosti u napadu.

Kraj utakmice navijači su dočekali na nogama i obje momčadi nagradili velikim pljeskom. Zasigurno Sinjanima nije bilo lako gledati kako Zadrani ruše njihove snove, ali usprkos svemu pokazali su kako je hrvatskoj košarci Sinj itekako potreban.